Çarşamba, Mayıs 29, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMÇÖP KAMYONLARINDAN SÜLEYMANPAŞA LOGOSU ÇIKTI

ÇÖP KAMYONLARINDAN SÜLEYMANPAŞA LOGOSU ÇIKTI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ‘kayıp’ milyonlarca TL’lik araç filosunun bazı çöp kamyonlarının Süleymanpaşa Belediye logolu olması gündeme bomba gibi düştü.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun belediye için kiralanmış ve belediyede olmayan araçların belediyeye iadesi aksi halinde yasal işlem yapacağını açıklamasının ardından gözler İBB envanterindeki araçlara çevrildi.

İBB’ye ait kayıp olduğu iddia edilen araçlardan büyük bölümü Sakarya’nın Erenler Belediyesi’nin asfalt şantiyesine çekildiği iddia edildi. İki gün burada kalan araçlar daha sonra Sakarya’nın merkez ilçelerine dağıtıldı. Dağıtılan araçlardan bazıları Serdivan Belediyesi’ne ait şantiye şefliğine ait arazinin uzak bir bölümüne park edildi. Diğer ilçelerde de araçların gözden uzak yerlere çekilmiş ve üzerlerindeki İBB ibarelerinin sökülmüş olduğu belirlendi.

Park edilen iş araçlarından çöp kamyonlarının bazılarının üzerinde Süleymanpaşa Belediyesi’nin logosunun yer alması merak uyandırdı.  Yaptığımız araştırmalara göre Süleymanpaşa Belediye logosunun bulunduğu çöp kamyonlarının Süleymanpaşa’da çöp ihalesi alan firmaya ait olduğu söylendi.

Konuyla ilgili ayrıca açıklama yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Bize dışarıdan başka il yada ilçelerden gelen bir araç yok. Bizden de sadece Hayrabolu’ya giden araç var. Bu durum Süleymanpaşa Belediyesi ile ilgili bir durum değildir ” dedi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR