Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMCHP'Lİ VEKİLDEN TEKİRDAĞ VALİLİĞİNE TEPKİ

CHP’Lİ VEKİLDEN TEKİRDAĞ VALİLİĞİNE TEPKİ

ERTAN GENCE / GÜNAYDIN GAZETESİ

Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde Atatürk Heykeline siyah çarşaflı bir kişinin gündüz vakti provokasyon amaçlı baltayla saldırmasına Tekirdağ kamuoyu tarafından tepkiyle karşılandı.

ATATÜRK HEYKELİNE SALDIRAN YAKALANDI

Tekirdağ Valiliği konuyla ilgili resmi açıklama yaparken açıklamada saldırıyı gerçekleştiren kişinin psikolojik sorunları olduğu iddia edildi. Açıklamada, “13 Kasım 2018 tarihinde, saat: 08.20 sıralarında bir kadının Çorlu İlçesi Atatürk Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na elindeki balta ile vurarak zarar verdiği yönünde gelen ihbar üzerine, olay yerine intikal eden Emniyet görevlileri, olay yerini gören tüm kameraları incelemiş, yapılan titiz çalışmalar sonucunca bahse konu kişi olayda kullandığı balta ile birlikte emniyet görevlilerince yakalanmıştır. Psikolojik sorunları olduğu anlaşılan Ç.B. isimli şahıs, savcılık talimatı ile gözaltına alınmıştır. Soruşturma işlemleri devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi.

“ÇOK YAKINDA TEKİRDAĞ’DAN CEVAP VERECEĞİZ”

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun ise Tekirdağ Valiliği’nden yapılan bu açıklamaya tepki göstererek, “Her zaman olduğu gibi çözüm psikolojik sorunları var. Her psikolojik sorunu olan bu ülkenin kurucu liderine mi saldırıyor. Normal insan bir şey yapmaz diyorlar, psikolojik sorunları varmış. Ama unutmayınız ki bu ülke bizler olduğu sürece buna izin vermeyeceğiz. Değerleri teker teker silmek isteyenlere biz çok yakında Tekirdağ’dan cevabımızı vereceğiz” dedi.

ATATÜRK HEYKELİNE SALDIRAN ÇİĞDEM BOLBOL

 

 

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR