Pazar, Mayıs 26, 2024
spot_img
Ana SayfaMANŞETCHP'Lİ BELEDİYE BAŞKANLARI ÜNSAL'I İSTİFAYA ÇAĞIRDI

CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANLARI ÜNSAL’I İSTİFAYA ÇAĞIRDI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Süleymanpaşa ilçesi Kumbağ mahallesinde kalan depremzedelere gönderilen tebligat ülke gündemine oturdu.

Konu ülke gündemine otururken oklar birden Büyükşehir Belediyesinin çok sık eleştirilen bürokratı olan Genel Sekreter Fatih Ünsal’a çevrildi. Depremzedelere gönderilen tebligatta imzası bulunan Genel Sekreter Fatih Ünsal bir çok kişi tarafından istifaya davet edildi. Konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı Büyükşehir Belediyesi hakkında soruşturma başlatırken, Genel Sekreter Fatih Ünsal, Gazeteci Ertan Gence’ye ‘Bu kararı tek başıma almadım’ dedi.

“GEREĞİNİ YAPMALI” DEDİ

Çerkezköy Belediye Başkanı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meclisi Grup Başkanvekili Vahap Akay son yaşanan olayların ardından Genel Sekreter Fatih Ünsal’ın istifasını istedi. Akay’ın Pusula Gazetesi’nden Özkan Dikmen’e yaptığı açıklama aynen şöyle: “Kadir başkanın ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin depremzedelerle ilgili iyi niyetli hassasiyetini biliyoruz. Olayı bu noktaya getiren Genel Sekreter Fatih Ünsal’ın da üzerine düşen sorumluluğu yerine getirip istifa etmesini bekliyorum.” Dedi.

SARIKURT: KIZILAY NEYSE BURADAKİ DURUM DA BUDUR

CHP’li Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’da Fatih Ünsal’ın görevden alınmasından yana tavrını açıkça ortaya koydu. Gazeteci Özkan Dikmen’in ulaştığı Sarıkurt, “İstifa etmeli, etmiyorsa da görevden alınması için gereken yapılmalı. Kızılay’daki olay neyse, buradaki durum da tam da budur. Kızılay çadır sattı diye milletimiz nasıl rahatsız olduysa, burada da aynı şey oldu. Hassasiyetin yoğun olduğu bu dönemde bunlar olmamalıydı. Genel Sekreter görevden derhal uzaklaşmalı.” Dedi.

NEBİ TEPE: ZAMANLAMAYI HESAP EDEMEDİLER

CHP’li Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe’de son yaşananlarla ilgili fikirlerini aktardı. Tepe, “Konu tabi ki Kadir Başkanın konusu ancak Fatih Ünsal’ın da ondan habersiz bir şey yapacağını düşünmüyorum. Zamanlamayı hesaplayamadılar sanırım. Bu yönde belediyenin açıklaması da ödemli. Kimse kimseyi sokakta bırakmaz. Zaten Belediyeler olarak da her türlü imkanlarımızla ilgileniyoruz. Konu siyasi olarak kullanılıyor. Zemin buna müsait. Esasen devleti yönetenlerin buna çözüm bulması gerekiyor. Halen neden bölgede konaklama sorunu giderilemedi” dedi.

ÖZGEN ERKİŞ: BÜYÜK BİR SABOTAJ

CHP’li Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş Fatih Ünsal imzalı depremzede misafirlere gönderilen tebligatın büyük bir kaosa neden olduğunu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve CHP’ye zarar verdiğini söyledi. Erkiş, “Eğer Fatih Ünsal bunu farkında olmadan yaptıysa korkunç bir hata. Yok farkında olup bilerek yaptıysa tam bir sabotaj. Her iki nedenle de gereğini yapmalı. Eğer Fatih Ünsal bu hatayı ‘istifa edecek bir şey olarak görmüyorum’ diyorsa da bu daha büyük bir hata olur o zaman kesinlikle istifa etmeli. Her şeyden önce Kadir Başkanın alanını rahatlatmalı. Gereğini yapmalı” dedi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR