Çarşamba, Haziran 19, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMCHP'DE MİNİBÜS İDDİALARI ETKİSİNİ SÜRDÜRÜYOR

CHP’DE MİNİBÜS İDDİALARI ETKİSİNİ SÜRDÜRÜYOR

CHP Süleymanpaşa İlçe Başkan Adaylarından Murat Emre Kervancılar’ın geçmiş dönemde CHP Genel Merkez’den minibüs alınması için gelen parayı kendi ticaretinde kullandığı yönündeki iddialar kamuoyunda etkisini devam ettiriyor.

24 Kasım’da gerçekleşecek İlçe delege seçimleri öncesi CHP’li seçmenin akıllarındaki soru işaretler giderek artıyor. Murat Emre Kervancılar’ın adaylığını açıklamasının ardından hakkında çıkan iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Kervancılar’ın ilçe başkanlığı döneminde partiye minibüs alınması için gönderilen parayı kendi kullandığı iddialarının ardından yine sahil düzenleme ihalesinin de Kervancılar’ın aldığı yönünde konuşmalar Kervancılar’ı n seçmen üzerindeki güvenini sarstı. CHP’li İl ve İlçe Başkanlarının yada adaylarının ihale peşinde koşmaması gerektiğini belirten partililer “Seçimde 4 ilçe kaybettik. Bu şekilde çalışma yürütülürse yarın elimizde belediye kalmayacak” diye belirttiler.

Geçtiğimiz günlerde yapılan basın toplantısında minibüs iddialarına “Partimize bir adet sıfır minibüs aldık. Bu noktada açık olmak istiyorum çünkü bu konu yeterince bilinmiyor . Partilimiz 51 000 TL bağış yaptı ve Genel başkan yardımcımız Umut Oran da 22000 TL katkı yaptılar. Bu minibüs her çarşamba üç adet köyün dolaşılması ve benzeri etkinlikler için kullanıldı. Siyaset bir günlük iş değildir süreklilik ister. Yani bozuk ,yakıt yok,para yok  gibi bahanelerle yatmadık. Minibüs projesi daha sonra genel merkez tarafından yurt çapında benimsendi ve genel merkez katkılarıyla pek çok il ve ilçemize bu yöntemle minibüs alındı. 2019 yılında partiye kadın kolları etkinliği için benzin parası bulamayanların bugün toplanan paralar hakkında dedikodu çıkarmaları bize manidar ve kötü niyetli geliyor” diye açıklama yapmıştı.

 

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR