Çarşamba, Haziran 19, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMCHP’DE 1300 KİŞİ İSTİFA ETTİ

CHP’DE 1300 KİŞİ İSTİFA ETTİ

31 Mart 2019 yerel seçimlerin ardından Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ örgütünden toplam 1300 kişinin partiden istifa etmesi kamuoyuna bomba gibi düştü.

CHP Süleymanpaşa İlçe Başkan adaylarından Murat Emre Kervancılar, Tarihi Beşevler’de basın mensuplarıyla bir araya gelerek ilçe başkanlığına neden aday olduğunu ve gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kervancıların açıklamasında en dikkat çeken olay, CHP Süleymanpaşa İlçe Gençlik Kolları’nın bulunmayışı ve 31 Mart Yerel seçimlerinin ardından partiden 1300 kişinin istifa ettiğini söylemesi oldu.

“SÜLEYMANPAŞA’DA GENÇLİK KOLLARI ÖRGÜTÜ YOK”

Murat Emre Kervancılar konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bugün üzülerek söylüyorum ki Süleymanpaşa ilçemizde Cumhuriyet Halk Partisi’nin Gençlik Kolları örgütü yok. 31 Mart Yerel seçimlerinden önce 1000 tane Gençlik Kolları üyemiz varken bugün 417 üyemiz kaldı. Gençlik Kolları eski Başkanı olarak söylemek istiyorum, Gençlik Kolları bu partinin ilk üzerinde durulması gereken yerdir. Ekonomik durum ortada. İnsanların önceliği ilk olarak iş ve aş olmuş durumda. Ben bazı arkadaşlarla konuştum. Bazıları devlet kurumlarına girmek için istifa etmiş. Ama genel olarak sorun şu; gençler emeklerinin hakkını görememişler Cumhuriyet Halk Partisi’nde ve bir parçası olmayı düşünmüyorlar. Bizim bu gençleri tekrar kazanmamız lazım ve onlara umut olmamız lazım. 1000 tane gençlik kollarından 417’e düşüyorsa gerçekten vahim bir durum. Bu benim ilk kez karşılaştığım bir durum değil. 2012 yılında ilk yönetime geldiğimizde de bizim Gençlik Kollarımız yoktu. Fakat gençlik kollarını biz tekrardan kurmayı başardık. Çünkü biz de gençlik kollarının içinden geliyoruz” dedi.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR