Pazartesi, Haziran 17, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEM“CHP İL BAŞKANI HALKI VE KAMUOYUNU KANDIRMIŞTIR”

“CHP İL BAŞKANI HALKI VE KAMUOYUNU KANDIRMIŞTIR”

CHP Tekirdağ İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör’ün Tekirdağ’da ulaşıma yapılan zammı AK Parti İl Başkanlığının istediği yönündeki iddiaları Tekirdağ Esnaf Odaları Birlik Başkanı Sami Kayın çürüttü.

MHP VE İYİ PARTİ’DE İMZALADI

Tekirdağ Esnaf Odaları Birlik Başkanı Sami Kayın yaptığı basın toplantısında Kadir Albayrak’ın ulaşım zammıyla ilgili siyasi partilerden imza istediğini, ayrıca istenilen zamma AK Parti eski İl Başkanı Mülahim Kuru’nun yanı sıra MHP Tekirdağ İl Başkanı İlker Yücel ile İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya’nın da imzasının olduğunu söyledi. CHP Tekirdağ İl Başkanının halkı ve kamuoyunu yanlış yönlendirdiğini belirten Sami Kayın Mehmet Ali Işıkgör’un oluşturmak istediği algının ters teptiğini belirtti.

“SAHTE EVRAK DÜZENLEMİŞLER”

Sami Kayın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “AK Parti İl Başkanı Mülahim Kuru, MHP İl Başkanı İlker Yücel, İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya imza attı. Bu kişiler bu imzaları neden verdi? Kadir Albayrak ile ulaşım sektöründeki sorunları görüştüm. Mazot ve parça fiyatları, 65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz binmesinden dolayı çok büyük zarara uğradıklarını ve Büyükşehir Belediyesi’nin destek çıkması gerektiğini ilettim. Kadir Albayrak’ta seçim üzeri ben zam yapamam dedi. Siyasi partilerin hepsinden imza alırsan ben destek vereyim dedi. Ondan sonra ben tüm il başkanlarını arayarak imzaları aldım. Kadir Albayrak ile CHP İl Başkanının arasında sıkıntı olduğu için CHP İl Başkanı imza vermedi. CHP İl Başkanı yalan söylüyor. Yaptığı açıklamada sadece AK Parti İl Başkanı Mülahim Kuru’nun imzasını gösteriyor. Ulaşıma zammı AK Parti İl Başkanı istemiş gibi gösteriyor. Yazık. Burada 3 siyasi partinin imzası var. CHP İl Başkanı sahte evrak düzenlemiş. Vatandaşı ve kamuoyunu kandırıyor. Biz o dönemde tam ücret 3 TL istiyorduk. Bugün yapılan zamla birlikte 3.25  TL oldu. Öğrenci ücretine de zam istenmedi. Kısacası CHP İl Başkanı AK Parti İl Başkanı ulaşıma zam istedi diyerek halkı ve kamuoyunu kandırmıştır. Burada tek imza değil üç imza var. Ama iki imzayı yok etmişler. Ulaşım sektöründeki çalışanların bir ton sıkıntısı var. Büyükşehir Belediyesi’nin bir kuruş faydası yok” dedi.

Gazetecilik etiği gereği Sami Kayın’ın iddialarını CHP Tekirdağ İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör’e telefonla ulaşarak sorduk. CHP Tekirdağ İl Başkanı şuan konuyla ilgili açıklama yapmayacağını İl Yönetim Kuruluyla görüştükten sonra basın açıklaması yapacaklarını bildirdi.

HABER: ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR