ÇETİNKAYA GÜVEN TAZELEDİ « Tekirdağ Günaydın Gazetesi

31 Temmuz 2022 - 14:28

ÇETİNKAYA GÜVEN TAZELEDİ

ÇETİNKAYA GÜVEN TAZELEDİ
Son Güncelleme :

14 Eylül 2021 - 12:29

Tekirdağ’da 19.Bölge Eczacı Odası Olağan Genel Kurul Toplantısı Eczacılar Odasının toplantı salonunda gerçekleştirildi. Süleymanpaşa ilçesinde yapılan seçimli genel kurula tek liste ile gidildi ve mevcut başkan Tolga M.Çetinkaya güven tazeleyerek 2 yıllığına tekrar oda başkanı seçildi.

Pandemi kurallarına göre yapılan seçimde saygı duruşu ve istiklal marşı ardından 302 eczanesi bulunan il genelinde kayıtlı 382 eczacı yer aldı.

Genel kurulun ilk gününde mali hesaplar, faaliyet raporu, denetleme raporu, tahmini bütçe ile dilek ve temenniler görüşüldü ve ayrı ayrı ibra edildi.İkinci günde ise sandıklar oluşturuldu ve üyeler oy kullandı. Kendilerini iki yıl yönetecek olan Başkan ve yönetim kurulu seçildi.

Yapılan seçimde Tolga M.Çetinkaya Başkanlığında İlhan Kayıgısız, Adem Tunç, Zihni Adalı, Emel Duygu Ünal, Ahmet Atalay ve Seyran Alkovan yeni yönetim kurulu asil üyesi olarak seçildiler. Denetleme kurulu asil üyeliklere ise Fatih Ertem, Türker Çakmak ve Doğuş Galip seçildi. Haysiyet divanı ise Mustafa Turhan, Lütfiye Gülçin Akalın, Hakan Adalıoğlu, Bedia Metin ve Sevgi Şen’den oluşurken, Büyük kongre delegeliklerine ise Ayşen Ziya, Tülay Işık, Sibel Sevim Kalkan, Rahşan Gün, Hikmet Altuğ ve Tolga M.Çetinkaya seçildiler.