Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaMANŞETÇERKEZKÖY’DE MAHALLE İFTARLARI DEVAM EDİYOR

ÇERKEZKÖY’DE MAHALLE İFTARLARI DEVAM EDİYOR

Çerkezköy Belediyesi’nin geleneksel mahalle iftarları devam ediyor. Hafta sonu 3 mahallede kurulan mahalle iftarlarında binlerce Çerkezköylü bir araya gelerek oruçlarını açtılar.

Veliköy, Kızılpınar ve Bağlık Mahallelerinde kurulan mahalle iftarlarıile başlayan Çerkezköy Belediyesi’nin iftar programları hafta sonu İstasyon, Fatih ve Yıldırım Beyazıt Mahallelerinde devam etti.

HEMŞERİLERİMİZLE AYNI SOFRA ETRAFINDA BULUŞUYORUZ

2014 yılından bu yana her yıl mübarek Ramazan Ayı’nda Çerkezköy Belediyesi olarak mahalle iftarları düzenlediklerini belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bu yılki mahalle iftarlarımıza ilk olarak Veliköy, Kızılpınar ve Bağlık Mahallelerimizde başlamıştık. Bu hafta sonu ise 7 Nisan Cuma günü İstasyon Mahallemizde, 8 Nisan Cumartesi günü Fatih Mahallemizde ve 9 Nisan Pazar günü ise Yıldırım Beyazıt Mahallemizde yaşayan hemşehrilerimiz ile aynı iftar sofrası etrafında buluşmanın heyecanını, mutluluğunu, huzurunu yaşadık” dedi.

MAHALLE İFTARLARI DEVAM EDECEK

İstasyon, Fatih ve Yıldırım Beyazıt Mahallelerinde kurulan iftar sofralarında bizlerle beraber olan mahalle sakinlerine teşekkür ve şükranlarını sunan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy Belediyesi’nin mahalle iftarlarının önümüzdeki günlerde diğer mahallelerde devam edeceğini söyledi.

İLGİ BÜYÜKTÜ

İstasyon, Fatih ve Yıldırım Beyazıt Mahallelerinde kurulan mahalle iftarlarına, Belediye Başkan Yardımcıları Enver Bayram ve Nedim Yılancı, CHP İlçe Başkanı Ayfer Dönmez, Belediye Meclis Üyeleri ve İstasyon Mahallesi Muhtarı Bahri Çakır, Fatih Mahallesi Muhtarı Mehmet Çetin ve Yıldırım Beyazıt Mahallesi Muhtarı İrfan Akem ile binlerce vatandaş katılarak, aynı sofra etrafında oruçlar açıldı, dualar edildi ve sohbetler yapıldı.

TASAVVUF MÜZİĞİ DİNLETİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Fatih Mahallesi’nde kurulan mahalle iftarında Çerkezköy Belediyesi’nin Ramazan Ayı etkinlikleri çerçevesinde Tasavvuf Müziği sanatçısı Cem Güney ve saz ekibi sahne aldılar ve Fatih Mahallesi sakinlerine tasavvuf müziği dinletisi sunarak kulakların pasını sildiler.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR