Pazar, Mayıs 26, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMGenel“ÇALIKUŞU” RESTORE OLMAYI BEKLİYOR

“ÇALIKUŞU” RESTORE OLMAYI BEKLİYOR

“İçimde sönük bir ümit yok değildi. Çok güzel bulduğumuz için, hiçbir zaman elimize geçmeyecek sandığımız şeylere karşı duyulan o ümitsiz ümit” cümlelerini sıralayan Reşat Nuri Güntekin’in Tekirdağ’da kaldığı zamanlarda Çalıkuşu romanının bir bölümünü yazdığı bu konak, edebiyatçıların kültürel mekanı haline geldi.

Türk Edebiyatının önemli yazarlarından Reşat Nuri Gültekin’in Çalıkuşu romanının bir bölümünü yazdığı ev, restore olmayı ve kültürel mirasa kazandırılmayı bekliyor.

Edebiyatçılar; Tekirdağ Süleymanpaşa ilçesi Ertuğrul Mahallesi Saadet Sokakta bulunan ve Reşat Nuri Güntekin’in Çalıkuşu romanının bir kısmını yazdığı tarihi konağın,  yazar ve şairlerimizin bir dönem yaşadığı edebi eserler ürettiği evler serisinde olmasını talep etti.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın kültürel miraslara sahip çıkmasından dolayı edebiyatçılar ve şairler, bu tarihi konağında kültürel mirasa katılması için Belediyelerin çalışmalar yapmasını talep etti.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR