Salı, Mayıs 28, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMBÜYÜKŞEHİR'İ ALBAYRAK MI YÖNETİYOR AKAY MI?

BÜYÜKŞEHİR’İ ALBAYRAK MI YÖNETİYOR AKAY MI?

Tüm ilçelerde bilboardlara kutlama afişi asmasıyla Kadir Albayrak’ın yerine Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığını açıkça belli eden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Büyükşehir Belediyesi Meclisini de yönetir hale geldi.
Vahap Akay’ın, CHP Grup Başkanvekili olmamasına rağmen, meclis toplantılarında CHP adına söz alarak, Kadir Albayrak’ın geçmesini istediği dosyalara dahi müdehale ettiği Büyükşehir Meclis toplantılarında görülüyordu.
CHP’li Malkara ve Çorlu Belediye Başkanlarının da desteğini alan Vahap Akay, grupta üstünlük sağlayarak, Kadir Albayrak’ı by-pass ederek şimdi de “çöp”te Kadir Albayrak’a kafa tutuyor!
Akay, düzenlediği basın toplantısında gazetecilere verdiği demeçle “Mecliste Patron benim ben ne dersem o olur” dercesine konuşması şaşkınlıkla karşılandı. Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesindeki vahşi depolama alanının Çerkezköy’e taşınması gündeme gelmesiyle birlikte  Vahap Akay Çerkezköy’de gazetecilere yaptığı açıklamada, “Ben bu kararı gruptan asla geçirmem. Kendime güveniyorum. Ortalığı yakarım gene geçirmem” sözleri kamuoyunda tartışma konusu yarattı.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR