Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMBÜYÜKŞEHİR'DEN ALKIŞ ALACAK KARARLAR

BÜYÜKŞEHİR’DEN ALKIŞ ALACAK KARARLAR

Dünya’nın mücadele ettiği Corona (Covid-19) Virüsü ile mücadelede Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yaptığı çalışmalar ile Tekirdağlıların takdirini kazanıyor.

Bir anda Dünya’nın gündeminde olan ve Bir çok Ülke’de tehlike yaratan Corona (Covid-19) Virüsü Türkiye’de de görülmesinin ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 11 ilçe de etkili bir mücadeleye başladı. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Tarafından Virüsün Türkiye’de olduğunu açıkladığı günden bu yana etkin bir şekilde ilaçlama ve dezenfekte çalışması gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi su borcu olanlara 2 ay boyunca su kesme işlemi yapılmayacağını, Büyükşehir Belediyesi kiracılarından 2 ay boyunca kira ertelediğini ve Tekirdağ’da görev yapan sağlık çalışanlarından ulaşım ve otopark ücreti almayacağını duyurdu.

BÜYÜKŞEHİR VATANDAŞIN YANINDA

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre; “Koronavirüs sürecinde yaşanan gelişmeler sebebiyle ödeme güçlüğü çeken kiracılarımız için BELEDİYEMİZİN KİRA ALACAKLARI bugünden itibaren iki ay süreyle ertelenmiştir. Halk sağlığını korumak için bu zorlu süreçte özveri ile çalışan sağlık çalışanlarımızın yanındayız. İlimizde görev yapan tüm Sağlık çalışanlarımız koronavirüs ile mücadele döneminde tüm TEKULAŞ kapsamındaki toplu taşıma araçlarımız ve TEKPARK hizmetlerimizden ücretsiz faydalanacaktır. Ayrıca salgın hastalıkların yayılımını önlemek ve vatandaşlarımızın kişisel hijyen tedbirleri göz önünde bulundurularak, TESKİ su borcu olan konut abonelerine 2 ay süreyle borçtan dolayı su kesme işlemi uygulamayacaktır” denildi.

 

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR