Çarşamba, Haziran 19, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMBÜYÜKŞEHİR İNŞAATINDAN 300 TON DEMİR ÇÖPE GİTTİ

BÜYÜKŞEHİR İNŞAATINDAN 300 TON DEMİR ÇÖPE GİTTİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediye hizmet binası inşaatında çürüyen yaklaşık 300 ton demir Büyükşehir Belediyesi ihalesini alan firma tarafından hurdacılara satıldığı iddia edildi.

Yaklaşık 300 milyon TL’ye yapımı devam eden Büyükşehir Belediyesi inşaatından 1 Milyon değerindeki yaklaşık 300 ton çürüyen demirlerin ihaleyi alan firma tarafından hurdacılara satıldığı iddiası vatandaşta şok etkisi yarattı.

Tekirdağ’da faaliyet gösteren R. M. hurda firması ilk olarak Büyükşehir Belediyesi inşaatından çıkan 150 ton demirleri ihaleyi alan firma tarafından satın aldı. Büyükşehir inşaatında bulunan diğer 150 ton çürüyen demirleri de taşımaya devam ediyor.  Hurda alanında resmen top yığınına dönen demirler ise görenleri şok etti.

Hurda firması ile ilgili görüşmelerimizde firma görevlisi Büyükşehir inşaatından 3 ayda toplam 16 ton aldıklarını söyledi. Hurda yerindeki demirler hakkında da yığınla gelen top şeklindeki demirlerin bir kısmının Büyükşehir inşaatından bir kısmının ise başka yerlerden topladığını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi inşaatında yaptığımız incelemelerde ise hurdaya çıkan demirleri Tekirdağ Günaydın Gazetesi görüntüledi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR