Pazar, Haziran 16, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMBÜYÜKŞEHİR ÇAY BAHÇESİ İŞİNE GİRİYOR

BÜYÜKŞEHİR ÇAY BAHÇESİ İŞİNE GİRİYOR

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi sahilde bulunan Marina Cafe’yi işletme kararı alırken, bu şekilde Süleymanpaşa’da 8 nokta da çay bahçesi işleteceği iddia edildi.

İLK OLARAK 8 NOKTADA AÇACAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi daha önce ihale ettiği sahil marina cafeyi ihale alan firma sahibinin iş bırakması nedeniyle Büyükşehir Belediyesi kendisi işletme kararı aldı. Sahil Marina Cafe dışında yine sahilde Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni açılan sosyal alan parkında da bir çay bahçesi, Hükümet Caddesi’nde bulunan eski tuz deposunda da bir çay bahçesi açmayı planladığı iddia edildi. Ayrıca bu şekilde diğer mahallelerde de çay bahçesi açmayı planladığı öğrenildi. Süleymanpaşa Çay Bahçelerinin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi’nin de çay bahçeleri açmasının ardından vatandaşlar ucuza içecek tüketeceği ümidiyle mutlu olduklarını belirttiler.

ALBAYRAK DOĞRULADI

Konuyla ilgili gazetemize özel açıklamada bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Temmuz ayının ilk haftası Yapı Kredi ve Halk Bankasının olduğu adayı yıkacağız. Daha sonra hem orayı hem de eski tuz deposunun olduğu bölgeyi ihaleye çıkıyoruz. Oralar yeşillenecek, çay bahçeleri olacak. Bu projeye göre karar vereceğiz. Balıkçıların oradaki Marina Cafeyi biz işleteceğiz. İhaleyi alan firma oradan çıktı. 8 noktada açacağımız konusu net değil. Önce belirttiğim yerler de bir ihaleye çıkalım. 1 Temmuz’da yıkmaya başlayalım. 1 hafta da bitiririz orasını. Tekirdağ’ın o güzel meydanını bir görelim” dedi.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR