Çarşamba, Haziran 19, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMBÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN MALKARA’YA 22 BİN 832 METRE İÇME SUYU HATTI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN MALKARA’YA 22 BİN 832 METRE İÇME SUYU HATTI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, insan odaklı ve çevreye duyarlı hizmetlerine hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesinin bağlı kuruluşu Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (TESKİ) bünyesinde Malkara ilçesi Yörgüç Mahallesinden başlayarak Çavuşköy – OSB su deposunda son bulan 30 Milyon TL değerindeki yeni bir isale hattı inşaatı tamamlandı. İçme Suyu İsale Hattı 14 Ocak’ta gerçekleşecek açılış töreni ile hizmete sunulacak.

Malkara’nın Karaiğdemir İçme Suyu Grubu olarak adlandırılan hattan su temin eden kırsal mahallelerde özellikle yaz aylarında yaşanan içme suyu yetersizliğinin önüne geçebilmek için başlatılan çalışmalar kapsamında Yörgüç Mahallesinde 1 adet 300 metreküplük su deposu ve 1 adet terfi merkezi, Karaiğdemir Mahallesi’nde 1 adet 300 metreküplük su deposu ve 1 adet terfi merkezi, 21.832 metre son teknoloji özel kaplama Düktil Font içme suyu hattı ile 1.000 metre Polietilen içme suyu hattı olmak üzere toplam 22.832 metre içme suyu hattı imalatı ile Çavuşköy Mahallesinde yer alan 1500 metreküplük mevcut su deposunun inşaat, mekanik ve elektrik onarım işleri gerçekleştirildi.

“48 KIRSAL MAHALLENİN İÇME SUYU İHTİYACINI SORUNSUZ BİR ŞEKİLDE KARŞILAYACAKTIR”

Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Yörgüç Mahallesindeki 3 adet derin sondaj kuyusundan temin edilen 60 litre bölü saniye içme suyu; yapımı tamamlanan isale hattı, su deposu ve terfi merkezleri aracılığıyla mevcut Çavuşköy OSB su deposuna iletilmektedir. Çavuşköy OSB su deposuna ayrı çekilen hat sayesinde bölgeye verilen su miktarı arttırılmış olacaktır. Bu çalışma sayesinde; Karaiğdemir grubu olarak adlandırılan isale hattını besleyen Kermeyan Terfi Merkezi ile Çavuşköy OSB su deposu arasındaki hat iptal edilmiş olup; Kermeyan Terfi Merkezinin su potansiyeli arttırılmış ve sadece kırsal mahallelerin içme suyu ihtiyacını karşılaması sağlanmıştır. Böylece Kermeyan Terfi merkezi Malkara İlçesinde 30 kırsal mahallenin; Süleymanpaşa İlçesinde 14 kırsal mahallenin, Hayrabolu İlçesinde 3 kırsal mahallenin, Şarköy İlçesinde 1 kırsal mahallenin olmak üzere toplam 48 kırsal mahallenin içme suyu ihtiyacını sorunsuz bir şekilde karşılayacaktır.  Çavuşköy OSB su deposu ile Çavuşköy ve Alaybey Mahallelerinin içme suyu ihtiyacı ve Çavuşköy OSB, Maybi, Kaanlar Çavuşköy Et Kombinası Tesisinin içme suyu ihtiyacı karşılanacaktır. Yapılan tüm çalışmalar ile Malkara İlçemizdeki kırsal mahallelerde özellikle yaz aylarında yaşanan içme suyu sorunu çözülmüş olup; Malkara OSB ve çevresindeki ticari işletmelerin de içme suyu talebi karşılanmış olacaktır. Ben, 14 Ocak’ta açılışını yapacağımız İçme Suyu İsale Hattı’nın tüm vatandaşlarımıza ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR