Pazartesi, Haziran 17, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMBÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YİNE MÜTEAHHİT KURBANI OLDU!

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YİNE MÜTEAHHİT KURBANI OLDU!

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın Eylül ayının sonunda açılacağını belirttiği Süleymanpaşa Su Ürünleri Toptancı Hali, projenin yapım işini üstlenen müteahhitin yetiştirememesi nedeniyle en az 40 gün daha gecikeceği öğrenildi.

MÜTEAHHİT İŞİ BİTİREMEDİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Etüt Proje Daire Başkanı Alpaslan Kurtoğlu Tekirdağ Günaydın Gazetesi’ne Süleymanpaşa Su Ürünleri Toptancı Hali hakkında özel açıklamada bulundu. Başkan Kurtoğlu, “Süleymanpaşa Su Ürünleri Toptancı Halini 1 Eylül 2020 tarihinde açmayı planlıyorduk. Ancak pandemiden dolayı müteahhit çok fazla çalışamadı. Ekip kurmakta zorlandı. Birazda bahane işin gerçeği. Biraz gecikiyor, biraz da yavaşladı. Ama şimdi pandemiden dolayı bir süre uzatım talebi var. Yönetmelik gereği bunu vermemiz de gerekiyor. Bunun görüşmeleri dahilindeyiz. Benim öngörüm 30, 40 gün sonra biteceği yönünde. Ama çokta net bir şey söyleyemiyorum. Sonuçta müteahhitin çalışmasına bağlı. İhale sözleşme tarihine göre müteahhit bu ayın sonuna kadar işi teslim etmek zorundaydı. Ceza uygulamak istesek böyle bir hakkımız şuan yok. Cumhurbaşkanlığının yayınladığı Covid-19 genelgesi çok açık. 120 süre uzatımı isteyenlere süre uzatımı vereceksiniz diye bir genelge var. Müteahhitinde böyle bir talebi var ama biz o süreyi kısa tutmak için şuanda görüşme halindeyiz” dedi.

SÜLEYMANPAŞA SU ÜRÜNLERİ HALİ ÖZELLİKLERİ

Süleymanpaşa ilçesinde yapımı devam eden 5.272 m² kapalı alana sahip Süleymanpaşa Su Ürünleri Hali bodrum, zemin ve 1. kat olmak üzere 3 kattan oluşuyor. Projede 10 soğuk hava deposu, 10 büro, buz deposu, çöp odası, mezat alanı, ürün kabul salonu, ürün çıkış salonu, otopark, restoran, çay ocağı, soyunma odaları ve idari birimler yer alıyor.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR