Pazartesi, Haziran 17, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMBUNUN HESABINI KİM SORACAK?

BUNUN HESABINI KİM SORACAK?

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde, çürümüş tonlarca soğan Karadeniz Mahallesi’nde dumansız sanayi bölgesinin olduğu bölgeye atıldı.

Çürümüş soğanların Ramazan bayramından önce atıldığı öğrenilirken, bölgede yayılan pis koku yüzünden çevredeki vatandaşlar  rahatsız olduklarını söylediler. Ayrıca vatandaşlar, çürümüş soğanları bölgeye atanları tespit edilip en ağır cezayı verilmesini talep ettiler.

Dumansız sanayi bölgesine atılan tonlarca çürümüş soğan, mahallelilerin tepkisi çekti. Mahalleli, çürük soğanların çevreye yaydığı kötü kokunun yanı sıra sağlık sorunlarına da neden olabileceği endişesini yaşadıklarını belirttiler. Atılan tonlarca soğanın zamanla filizlenip yeşerdiği de görüldü.

“RAMAZAN BAYRAMINDAN ÖNCE ATTILAR”

Yol kenarına dökülen soğanların pas ya da mantar hastalığına yakalandığını söyleyen mahalle halkından N.F, “Gördüğünüz torbalarda çürüyen soğanlar var. Pas ve mantar hastalığına yakalanan soğanları kaldırıp buraya döküyorlar. Bu soğanlar yeni değil. Bayramdan önce attılar buraya ” dedi.

‘ZAM GELECEK DİYE BEKLETİP ÇÜRÜTTÜLER”

Mahalle sakinlerinden E.S  ise zamanında soğanları üreticilerin vermeyip, stokladıklarını ve uygun şartlarda tutulmadığı için çürüdüğünü öne sürdü. E,S, “Memleketimizin halini görüyorsunuz, soğanları zamanında ucuz vermiyorlar, depoya koyuyorlar, zam gelecek diye sonra zammın sonunu görüyorsunuz. Çuvalını 10 liradan verselerdi bütün millet alırdı. Bu kadar soğana yazık günah değil mi? Sonra yeşilleniyor, çürüyor depoda. Sonra da gördüğünüz gibi atıyorlar” diye konuştu.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR