Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMBUNU DA KENDİLERİ YAPIYOR

BUNU DA KENDİLERİ YAPIYOR

Süleymanpaşa Belediyesi, gerçekleştirdiği projeler ve hizmetlerle ilgili ekipman ve malzemeleri kendi imkânları ile üreterek belediye bütçesinden gerçekleştirilen harcamalarda ciddi miktarda tasarruf etmeye devam ediyor. Diğer kent mobilyaları gibi yeraltına alınan çöp konteynerleri de Fen İşleri Müdürlüğü atölyelerinde üretiliyor.

BELEDİYE PERSONELİ VE BELEDİYE İMKANLARI İLE ÜRETİLİYOR

Rumeli İskelesi ve Paşa Seyir Terası gibi önemli projelerde kullanılan kent mobilyaları ve aksesuarlar gibi belediye bünyesinde üretimi mümkün olan tüm ekipman ve malzemeler, Fen İşleri Müdürlüğü atölyelerinde, belediye personeli tarafından üretiliyor. Bunun son örneği de Süleymanpaşa genelinde çöp konteynerlerinin yeraltına alınması ile ilgili yürütülen çalışma oldu. Yeraltı konteynerlerinin metal aksamları da Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bünyesindeki atölyelerde üretilmeye başlandı.

CİDDİ MİKTARDA TASARRUF SAĞLANIYOR

Belediye giderlerinin azaltılması ve böylece yeni proje ve hizmetler için kaynak temini amacıyla belediyenin öz kaynaklarının verimli kullanılması sayesinde ciddi miktarda tasarruf sağlandığı, proje ve hizmet maliyetlerinin ortalama piyasanın üçte biri dolaylarına kadar indirilebildiği ifade ediliyor.

YÜKSEL: “DAHA UCUZ VE DAHA PRATİK BİR SİSTEM KURDUK”

Yeraltı konteynerlerinin üretiminin yapıldığı atölyelerde çalışmaları bizzat takip eden Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, personele iyi çalışmalar diledi. Yüksel, “Daha önce Süleymanpaşa’da çöp konteynerlerinin yer altına alınması ile ilgili bir çalışma başlatılmıştı ancak bu hem pahalı hem de sık arıza yapan bir sistemdi. Biz bu hizmeti hem daha ucuz hem de daha pratik bir hale getirdik. Üstelik bu sistemi dışarıdan da almıyoruz.  Bu temiz, yüksek kapasiteli, çevreci ve estetik bir görünüme sahip yeraltı konteynerlerimizi, diğer kent mobilyalarımız gibi belediyemize ait atölyelerde kendimiz üretiyoruz. Emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyor, ellerine, emeklerine sağlık diyorum,” diye konuştu.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR