Salı, Mayıs 28, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMBUNU BİLE YAPAMADIK

BUNU BİLE YAPAMADIK

Tekirdağ’ın merkez ilçesi Süleymanpaşa’da otobüs duraklarının üstü kapalı olmaması nedeniyle otobüs bekleyen vatandaşlar yağan yağmurda ıslanıyor ve üşüyor.

VATANDAŞ KORUNACAK YER BULAMIYOR

Tekirdağ’da bir yerden başka yere gitmek için otobüsü tercih eden vatandaşlar mağdur oluyor. Kış ayları gelmesine rağmen otobüs duraklarının kapalı olmaması nedeniyle otobüs bekleyen vatandaşlar yağmur yağması halinde ıslanıyor. Bazı mahallelerde üstü kapalı duraklar bulunurken, çoğu otobüs duraklarında sadece durak olduğunu belirten direkler yer alıyor. Her durağa üstü kapalı durak isteyen vatandaşlar; “2020 yılına gelinmesine rağmen sosyal belediyecilik yapıyoruz diyen belediyelerin bu soruna acil çözüm üretmesi gerekiyor” dedi.

SOSYAL BELEDİYEYİZ DİYENLERDEN DURAK İSTİYORUZ

Vatandaş Sibel B. gazetemize yaptığı açıklamada, “Kış ayları geldi. Bir yağmur yağsa otobüs duraklarında sırılsıklam oluyoruz. Hasta olmamak için bir sebep yok. Kapalı durak istemiyoruz. Kapalı durakta tanımadığımız bir çok insanla bekliyorum. Ama açık üstü kapalı olsa en azından ıslanmayız. Kar yağsa aynı şekilde mağdur oluyoruz. Tüm otobüs duraklarının üstü kapalı olmalı. Sürekli otobüs durakları değiştiği için bence koymuyorlar. 90 kere yer değiştirdiler yerlerini. Sosyal belediyeyiz diye övünen başkanlarımızın bu sosyal projeyi de en kısa sürede hayata geçirmesini istiyoruz” dediler.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR