Çarşamba, Haziran 19, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMBUGÜN SÜLEYMANPAŞA'YA HİZMET YAĞDI

BUGÜN SÜLEYMANPAŞA’YA HİZMET YAĞDI

Süleymanpaşa Belediyesi bugün neredeyse olağanüstü hal ilan eder gibi Süleymanpaşa ilçesinin dört bir yanında 20 noktada çalışmalar sürdürdü.

Sahilde bulunan Ekmekçioğlu parkının yapımı, 100. Yıl mahallesinde bulunan Aşevi Binasının yapımı, Perşembe pazarında bulunan eski, paslanmış tentelerin yıkımı, İskele duvarlarının yapımı ve sahil boyama çalışmaları, ihtiyaç sahibi vatandaşlara erzak dağıtımı, Cumhuriyet Meydanı yenileme çalışmaları yaptı.

Sokağa çıkma yasağının olduğu Tekirdağ’da Süleymanpaşa Belediyesi bunu fırsata çevirerek ilçenin dört bir yanında hem belediye hizmetlerini hem de koronavirüs tedbirlerini almaya devam ediyor. Sahilde bulunan Ekmekçioğlu parkını yıkım ve yapım aşamasını hızlandıran belediye ekipleri yaz aylarına yetiştirmeye çalışıyor. 100. Yıl mahallesinde yapımı devam eden Süleymanpaşa Belediyesi aşevini Ramazan ayına yetiştirmek için dış cephe çalışmalarını tamamlamaya çalışıyor. Daha modern ve temiz bir perşembe pazarını vatandaşlara kazandırmak için kolları sıvayan Süleymanpaşa Belediyesi bugün kirli, paslanmış demir tentelerin yıkımına başladı. Cüneyt Yüksel belediyenin atölyesini aktif hale getirerek belediyenin fen işleri müdürlüğünde yapılan malzemelerle neredeyse yarı fiyatına tamamlanacak olan iskele projesinde de duvarlarının yapım çalışmaları sürerken sahilde boya çalışmaları da devam etti. Ayrıca Cumhuriyet Meydanını yeni projesine kazandırmak için ön fizibilite çalışmaları da bugün tamamlandı.

Süleymanpaşa Belediyesi belediyenin çalışmalarının yanı sıra kororovirüs tedbirleri ve çalışmaları kapsamında bugün ihtiyaç sahibi bir çok vatandaşa yardımda bulundu. Bugünkü yapılan çalışmaların sosyal medyada paylaşılmasının ardından bazı vatandaşlar; ‘Süleymanpaşa yükselmiyor, uçuyor’ yorumlarında bulunarak belediyenin çalışmalarından memnuniyetini dile getirdiler.

Cüneyt Yüksel konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Sokağa çıkma yasağının uygulandığı süreçte de rutin belediyecilik hizmetlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Bugün, şehrimizin 20 farklı noktasında eş zamanlı olarak gerçekleşen çalışmalarla, ‘Yükselen Bir Süleymanpaşa’ inşa ediyoruz.
🏡 #EvdeKalSüleymanpaşa
👨‍👩‍👧‍👧 #BirlikteBaşaracağız”

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR