BU SEFER TABELA KRİZİ « Tekirdağ Günaydın Gazetesi

26 Nisan 2022 - 01:39

BU SEFER TABELA KRİZİ

BU SEFER TABELA KRİZİ
Son Güncelleme :

17 Kasım 2020 - 16:41

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesi Cumhuriyet Meydanında şehir içi tabelayı yenileyen Süleymanpaşa Belediyesi’nin tabelasının önüne Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesinin yeni tabela koyması şaşkınlıkla karşılandı.

Şehir içi eskiyen tabelalar ile ilgili belediyeler yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Cumhuriyet Meydanında yer alan eski ve paslanmış tabelayı kaldırarak yeni tabelayı meydana dikti. Süleymanpaşa Belediyesi’nin bu çalışmasının ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi ekipleri Süleymanpaşa Belediyesi’nin diktiği tabelanın önüne tekrardan yön tabelası dikti. Çift tabelayı gören Batuhan İşlev isimli vatandaş, “Büyükşehir belediyesi yeni tabelanın önüne kendi tabelasını dikerek kapatması ayıp olmuş gerçekten. Eğer ortada bir hizmet varsa, emek varsa tebrik etmemiz gerek. Bu tarz şeyler yakışmıyor maalesef Büyükşehir belediyemize” diye yorumladı.

Konuyla ilgili Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Erdin Eral ise şu ifadelere yer verdi; “Tabelaları koyma yetkisi Büyükşehir Belediyesine aittir. Tabela parlama kriterlerine göre yapıldı ve konuldu. Yine de Süleymanpaşa Belediyesi’ne de teşekkür ederiz” dedi.