Salı, Haziran 25, 2024
spot_img
Ana SayfaSİYASET“BU ŞAHSIM ADINA SON DERECE HASSAS BİR KONU”

“BU ŞAHSIM ADINA SON DERECE HASSAS BİR KONU”

AK Parti Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Cuma günü saat 14:30’da katıldığı bir açılış töreninin ardından, Çınarlı mahallesine sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

Aktif biçimde sürdürdüğü seçim çalışmalarını an be an sosyal medya hesabından paylaşan Yüksel’in bu ziyaretine ilişkin bir paylaşımda bulunmaması merak uyandırdı. Gizli tutulan ziyaretin ayrıntılarına ise Günaydın Tekirdağ Gazetesi ulaştı.  

Aralıksız sürdürdüğü ziyaretlerini anlık olarak takipçileriyle paylaşan Yüksel, Cuma günü gün ortasında bir ev ziyareti yaptı. Edinilen bilgiye göre, İlçe Başkanı Sezayi Çetin ve bir kaç partili yöneticiyle birlikte Çınarlı mahallesindeki bir adrese giden Yüksel’in bu ziyareti gizli tutuldu.   Yüksel’in sosyal medya hesabından konuyla ilgili bir paylaşım yapılmazken, ziyarete katılan diğer isimler de görüşmeye ilişkin bilgi vermedi.

ZİYARETİN AYRINTILARINI MAHALLE SAKİNLERİ ANLATTI  

Günaydın Tekirdağ Gazetesi olarak, mahalle sakinlerinden ziyaretin ayrıntılarına ulaştık.   Yüksel’in, mahallede tek odada yaşayan iki çocuklu bir aileyi ziyaret ettiği öğrenildi. 7 ve 15 yaşlarında iki erkek çocuğu bulunan ailede, babanın bir süre önce beynindeki tümörün patlaması sonucunda gözlerini kaybettiği ve çalışamadığı, ailenin devletten aldığı hasta bakım ücreti ve kömür yardımı ile hayatını sürdürdüğü bildirildi.

ZİYARET SIRASINDA ERZAK YARDIMI YAPILDI   

Yüksel’in gerçekleştirdiği ziyarete tesadüfen tanık olan mahalle sakinleri, Yüksel ve beraberindeki partili yöneticilerin evde bir süre kaldıktan sonra içlerinden birinin evden çıkarak yakında bulunan bir markete gittiğini ve 3 torba gıda maddesi ile eve döndüğünü aktardı.    Yüksel’in yaklaşık 50 dakika süren ziyarette ailenin ihtiyaçlarını ve kendi gözlemlediği eksikleri not ettiği öğrenildi.   

“ALLAH BİZİ HAYRIN İŞLENMESİNE VESİLE KILIYOR”   

Ziyaretle ilgili olarak telefonla ulaştığımız Yüksel, söz konusu ziyareti “Allah’ın rızasını ve yoksul kardeşlerimizin duasını kazanmak için” gerçekleştirdiğini söyledi.    Yüksel, “Her şeyden önce bir insan ve bir babayım. Yokluğu görmüş yaşamış biriyim. Bu tür ziyaretlerimizi zaman zaman gerçekleştirsek de, bunların paylaşımından hicap duyuyorum. Konunun “gizli” veya “özel ziyaret” söylemleriyle farklı noktalara çekilmemesi için, söz konusu ziyaretimize ilişkin şunları söyleyebilirim. Arkadaşlarımızla birlikte ziyaret ettiğimiz ailenin yaşam koşulları bir hayli zor. Evin babasının ağır ve tedavisi mümkün olmayan bir rahatsızlığı var. Vefakar annemiz ailesine en iyi şekilde sahip çıkmaya ve bakımını üstlenmeye çalışıyor. Biz sadece Allah’ın aileye gönderdiği yardımın birer vesilesiyiz. Bu şahsım adına son derece hassas bir konu.” diye konuştu.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR