Pazar, Mayıs 26, 2024
spot_img
Ana SayfaSİYASETBU KEZ BAKAN SÖZ VERDİ

BU KEZ BAKAN SÖZ VERDİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Cumhur ittifakının Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan’ın 1059 hizmet adımının tanıtım programına katıldı. Siyasi partiler arasında yılan hikayesine dönen Değirmenaltı Mahallesi’nden Tekirdağ sahiline kadar olan yürüyüş yoluyla ilgili bu kez Bakan Murat Kurum söz verdi.

“DEĞİRMENALTI’NDAN ALTIOVA’YA KADAR SAHİL YOLU”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tekirdağ’ın merkez Süleymanpaşa ilçesinde AK Parti’nin seçim ofisi açılışı ile AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mestan Özcan’ın, projelerinin sunulduğu toplantıya katıldı. Bakan Kurum, Tekirdağ’ın Değirmenaltı Mahallesi’nden Altınova’ya kadar bir sahil şeridi oluşturmayı planladıklarını belirterek, “Sahil şeridinde bir düzenleme var. Değirmenaltı’ndan Altınova’ya kadar yapılacak sahil düzenleme projesi Yeniköy’e kadar uzatılacak ve burada turistik bir aks meydana getirilecek. Bu projeyi biz valiliğimizle birlikte yürütüyoruz. YİKOB’a da teknik desteği veriyoruz. En kısa zamanda Tekirdağ’a kazandıracağız” dedi.

“VATANDAŞ İSTEMEDEN BİZ YAPMAYACAĞIZ”

Kentsel dönüşümün öncelikleri olduğunu söyleyen Kurum, “Topraklarımızın yüzde 66’sı, nüfusumuzun da yüzde 70’e yakını deprem bölgesinde yaşıyor. Bugüne kadar 82 bin vatandaşımızı depremde kaybettik. Tekirdağ da deprem bölgesinde bulunuyor. Bir an önce çalışmaların bitirilip, bizim yatay mimari esaslı projelerimizin gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bununla ilgili hem Cüneyt başkanımızın hem de Mestan başkanımızın çok güzel projeleri var. Kentsel dönüşüm hem Süleymanpaşa’da hem de Tekirdağ’da çok önemlidir. Biz kentsel dönüşümü vatandaşın rızasıyla yapacağız. Vatandaş istemeden biz yapmayacağız” dedi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR