Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMBU KAVŞAĞA KİM EL ATACAK?

BU KAVŞAĞA KİM EL ATACAK?

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesi 100.Yıl Mahallesi’nde sürücülerin ve yayaların büyük tehlike yaşadığı kavşağa çözüm getirmeyen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Süleymanpaşa Belediyesi’ne vatandaş tepki gösteriyor.

HEM YAYA HEM ARAÇ TRAFİĞİ FELÇ

100. Yıl Mahallesinde, Adnan Kahveci Caddesi ,Ekrem Tantı Caddesi, Uğur Mumcu Caddesi, Gümrük Sokak gibi bir çok ana cadde ve sokağın bağlantı noktası olan bu kavşakta özellikle iş çıkış saatleri tam bir kaos yaşanıyor. Halk otobüsü ve minibüslerin de güzergahı üzerinde bulunan kavşakta yaya geçidinin bulunmaması da vatandaşların canını tehlikeye atıyor. Yaya geçidinin bulunmaması araçların yanı sıra yayaların da karşıdan karşıya geçerken kavşağın daha da tehlikeli bir hal almasına neden oluyor. Ayrıca tam kavşağın köşesinde bulunan mobil atık getirme merkezi kutusu yüzünden kavşağa gelen sürücüler diğer araçları tam olarak göremiyor ve bu bölgede bir çok kaza meydana geliyor.

VATANDAŞIN TALEBİNİ DUYMAMAZLIKTAN GELİYORLAR

Bölgede trafik yoğunluğunun eskiye göre daha fazla olduğunu belirten vatandaşlar, “Buradaki trafik çoğu zaman kilitleniyor, sürücüler arasında tartışma çıkıyor. Çünkü kavşakta trafik lambası yok ve her sürücü önceliğin kendinde olduğunu sanıyor.  Bölgede nüfus her geçen gün artıyor. Haliyle araç trafiği de artıyor. Buradaki kavşağa araçlar çok hızlı ve kontrolsüz geliyor. Bu kavşakta acilen önlem alınmalı. Yetkililer tarafından trafik lambası konulmalı ya da bir kavşak düzenlemesi yapılmalı. Ancak bu şekilde düzensizliğin ve tehlikenin önüne geçilir yada bu kavşağa girerken yüksek kasisler konarak araçların yavaşlatılması sağlanabilir” dedi.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR