Çarşamba, Haziran 19, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEM“BÖLGENİN SAĞLIK ÜSSÜ OLACAK”

“BÖLGENİN SAĞLIK ÜSSÜ OLACAK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tekirdağ Şehir Hastanesinin açılış törenine katılarak, hastanenin Yunanistan ve Bulgaristan dahil bölgenin en gelişmiş entegre sağlık kuruluşu olacağını belirtti.

24 ayda yapımı tamamlanan İsmail Fehmi Cumalıoğlu Tekirdağ Şehir Hastanesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı törenle hizmete açıldı. Söz konusu hastane, ileri cihaz parkurundan modüler odalara, tam donanımlı yoğun bakım servislerine kadar birçok özelliğiyle dikkat çekiyor. Ayrıca Trakya’nın tek şehir hastanesi olma özelliği taşıyor.

“BİZ YAPTIKLARIMIZI MİLLETİMİZE ANLATIYORUZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsmail Fehmi Cumalıoğlu Tekirdağ Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde, “Biz birileri gibi yaptıklarımızı ya da yapacaklarımızı sağa sola değil yabancı medya organlarına hiç değil, doğrudan milletimize anlatıyor, milletimizin icazetini alıyoruz. Ülkemiz ile ilgili meselelerimizde yine milletimize danışıyor, onlarla istişare ediyoruz.  Gören herkesin göğsünü kabartan bu muhteşem eserin Tekirdağ’a hayırlı olmasını diliyorum ve hastanenin hizmete girmesinde emeği geçen kurumları, yüklenici firmaları, mühendisinden işçisine herkesi tebrik ediyorum” dedi.

SAĞLIK TURİZMİNE KATKI SAĞLAYACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hastaneye ilişkin şu bilgileri paylaştı: “Hastanemiz 102’si yoğun bakım yatağı olmak üzere toplam 486 yatak kapasitesine sahip. Tekirdağ Şehir Hastanesi, 124 poliklinik odası, son teknolojiyle donatılmış 18 ameliyathanesi, laboratuvarları ve diğer özellikleriyle Yunanistan ve Bulgaristan dahil bölgenin en gelişmiş entegre sağlık kuruluşudur. Akıllı bina konseptiyle inşa edilen ısıtma ve soğutma tasarruflu hastanemizde ayrıca taşıyıcı kolonlarının her birine yerleştirilmiş 651 deprem izolatörü de bulunuyor. Bu kadar hassasiyeti olan bir hastanemiz. Helikopter pisti, 1 kilometrelik bisiklet yolu, toplam 1300 araçlık otoparkıyla Tekirdağ Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi inşallah sağlık turizminde de bölgemizin cazibe merkezi haline gelecektir.”

“BÖLGENİN SAĞLIK ÜSSÜ OLACAK”

Şehir hastaneler zincirinin 17’ncisi”Tekirdağ İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesinin, şehir hastaneleri zincirlerinin 17’inci, kamu özel işbirliğiyle yapılan hastanelerinin 13’üncü halkası olarak halkın hizmetine sunulacağını vurgulayan Bakan Koca, şunları kaydetti: “158 bin metrekare kapalı alana sahip 486 yataklı hastanemiz, yüksek teknolojiyle donatılmış 18 ameliyathane, ilave 102 yoğun bakım yatağı ile hizmet verecektir. Aynı anda 124 poliklinikte hasta muayene edilebilecektir. Binamız 651 sismik izolatör ile deprem anında bile hizmeti aksatmayacak şekilde dayanıklı ve kendi enerjisini üretebilecek çevre dostu trijenerasyon sistemini haiz olarak inşa edilmiştir. Hastanemizin, sadece Tekirdağ’a değil Trakya’nın önemli bir kısmına hizmet vereceğine ve bölgenin önemli bir sağlık üssü olacağına inanıyorum” dedi.

 

 

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR