“BİZ ONLARA İYİ PARTİ DEĞİL İP DİYORUZ” « Tekirdağ Günaydın Gazetesi

31 Temmuz 2022 - 14:53

“BİZ ONLARA İYİ PARTİ DEĞİL İP DİYORUZ”

“BİZ ONLARA İYİ PARTİ DEĞİL İP DİYORUZ”
Son Güncelleme :

10 Ağustos 2021 - 16:11

MHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Hüseyin Üretürk, Ertan Gence ile Meydan programında MHP’den ayrılarak yeni kurulan İYİ Parti’ye İP diye ifade ettiklerini belirterek ilk genel seçimde 2 Milletvekili çıkartacaklarını söyledi.

“TORPİL İLE YÜKSELMİYORUM”

MHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Hüseyin Üretürk, “2004 yılından bu yana bu davanıın içerisindeyim. Genç yaşımızda Allah bize bu görevleri nasip etti. Torpil mi derseniz ben bunu torpil olarak görmüyorum. 17 senesini bu davaya adamış biri için torpil diyemeyiz. Makamlar bizlere tebliğ edilir. Bizler de görevimizi layıkıyla yerine getiririz. Ülkü ocakları İl Başkanıyken Genel Merkezin takdiriyle İlçe Başkanı olmam söylendi. Ben de ailem de ve teşkilatımda gördüğüm terbiyeden dolayı biz de bir şey istemek olmaz. Bizi Genel Başkanımız takdir etmiş, Genel Başkan Yardımcıları çağırmış bu şekilde İlçe Başkanı oldum. Bu bir bayrak yarışıdır. MHP’yi Süleymanpaşa’da ileri götüren her başkanımızdan Allah razı olsun” dedi.

“BİZİM İÇİN İYİ PARTİ DEĞİL İP’TİR”

MHP’nin Milletvekili çıkartamayıp İYİ Parti’nin Milletvekili çıkartmasıyla ilgili ise Üretürk, “MHP olarak Tekirdağ’da Milletvekili çıkartamadık. Bu seçimlerde de İP Tekirdağ’da 1 Milletvekili çıkardı. Bunu başarı ya da başarısızlık olarak tanımlamamak lazım. Bizim vatandaşlara gidip durumu anlatmamız lazım. Önümüzdeki seçimlerde 1 değil 2 milletvekili çıkartmak istiyoruz. Burada Süleymanpaşa’nın büyük bir etkisinin olacağına inanıyoruz. Çünkü bunu başaracak kadrolarımız var. Tekirdağ, Süleymanpaşa için çözüm önerilerimiz var. Bunu inşallah başaracağız. Biz onlara İYİ Parti demiyoruz İP diyoruz. Dava açabilirler bunu dediğimiz için. Türkiye bir hukuk devletidir” ifadelerine yer verdi.

SÜLEYMANPAŞA’NIN HALKA AÇILAN YÜZÜ MHP’DİR

Hüseyin Üretürk, “Süleymanpaşa Belediyesi’nin halka açılan yüzü Milliyetçi Hareket Partisi oldu. Süleymanpaşa Belediyesi olarak halka dokunulan hangi hizmet varsa biz bu göreve talibiz dedik. MHP’li Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcımız Sabri Çınar’da aşevi, sosyal yardımlaşma, hayvan barınakları, çöp konusunda Süleymanpaşa’da çok şeyi değiştirdi. Pandemi olmasına rağmen halk ile belediyeyi buluşturma görevini çok iyi yaptı. Sabri Başkan her gün ihtiyaç sahiplerine kendisi yemek götürüyor.  Ben buradan tüm Süleymanpaşalı vatandaşlarıma sesleniyorum. Aşevine, hayır çarşısına desteklerini esirgemesinler. Kurban bayramında binlerce insan geldi. Çöp sorunu bile yaşanmadı. Emeği geçenlerden Allah razı olsun” diye konuştu

ERTAN GENCE