Pazar, Mayıs 26, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMBEŞİKTAŞ KAZANDI TEKİRDAĞ KAZANDI AHMET NUR ÇEBİ KAZANDI

BEŞİKTAŞ KAZANDI TEKİRDAĞ KAZANDI AHMET NUR ÇEBİ KAZANDI

Ülkemizin ve Tekirdağ’ın değerli İş adamı Yaşar Kaptan Çebi’nin oğlu Kaptan Grup Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Nur Çebi 5 bin 9 kongre üyesinin oyunu alarak Beşiktaş’ın 34’üncü başkanı oldu. Tekirdağ’a yaptığı yatırımlarla, 3 bin kişiye sağladığı istihdam ile Tekirdağspor’a yaptığı desteklerle Tekirdağlıların gönlünde taht kuran Ahmet Nur Çebi’nin başkanlığı tüm Tekirdağlılar tarafından sevinçle karşılandı.

ÇEBİ RAKİPLERİNE FARK ATTI

Beşiktaş’ta gerçekleşen olağanüstü seçimli genel kurulda toplam 20 sandıkta 8 bin 644 kişinin oy kullandığı seçim sonucunda Ahmet Nur Çebi 5 bin 9 oya ulaşırken, Serdal Adalı 2 bin 983 ve Hürser Tekinoktay ise 537 oy aldı. Bu sonuçlarla Ahmet Nur Çebi, en yakın rakibine 2 bin 26 oy fark atarak  siyah-beyazlı kulübün yeni başkanı oldu.

“BUGÜN DEĞİŞİMİN BİR BAŞLANGICIDIR”

Beşiktaş başkanlığının kesinleşmesinin ardından Ahmet Nur Çebi, “Bu genel kurulda görev yapan divana ve bana desteğini esirgemeyen aileme, dostlarıma çok teşekkür ederim. Beşiktaş bugün yeni bir döneme yeni bir ufka açılmıştır. Bugün bir değişimin başlangıcı olmuştur. Bu değişim katılımcı, paylaşımcı, dürüst, çalışkan ve hedefi her zaman yukarı taşıyacak bir değişimdir. Yorucu bir gün oldu. Ama şunu söylemek istiyorum. Önümüz aydınlık, önümüz parlak. Size söz veriyorum. Beşiktaş’ın 1 kuruşu bile bize emanet. Zor günlerimiz olacak ama güzel günlerimiz olacak. Hepsini beraber yaşayacağız. Yarın sabahtan itibaren Beşiktaş’ı çok güzel günler bekliyor olacak.. Bana oy verende vermeyende Beşiktaşlıdır. Kongreye geldiler bu bana yeter. Bugünden sonra herkesin birbirine sarıldığı bir Beşiktaş için mücadele edeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

8644 ÜYE OY KULLANDI

Öte yandan divan kurulundan yapılan açıklamaya göre, kongrede 8644 üye oy kullandı. Çebi’nin yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluşuyor:

Asıl üyeler: Adnan Dalgakıran, Emre Kocadağ, Fatih Hakan Avşar, Ahmet Mesut Urgancılar, Kemal Erdoğan, Enis Ulusoy, Erdal Torunoğulları, Berkan Gocay.

Yedek üyeler: Umut Şenol, Bilgihan Sürmen, Hakan Daltaban, Fırat Fidan, Ali Efe Bezci.

AHMET NUR ÇEBİ KİMDİR?

Ahmet Nur Çebi kimdir, Beşiktaş JK İkinci Başkan ve Futbol Şubesi Başkanı

Ahmet Nur Çebi, 1959 yılında Trabzon‘da doğmuştur. Annesinin adı Ayten Çebi’dir. Babası iş adamı Yaşar Kaptan Çebi’dir. Babası sanayici olup demir çelik ticareti yaptığından işi gereği Karabük‘e 1964 yılında göç etmesi nedeniyle Ahmet Nur Çebi Karabük’te eğitim gördü. 1978 yılında TED Karabük koleji lisesinden mezun oldu. Ardından 1983 yılında Marmara Üniversitesi Ekonomi Fakültesinden mezun oldu. Yurtdışında bu konuda bir buçuk yıl eğitim gördü. Tayfun Çebi ve Arzu Efe adında kardeşi vardır. Üniversite bitince 1985 yılında Ağrı Eleşkirt 29. Piyade Alayı’nda yedek tamamladı.

Ahmet Nur Çebi, Çebi enerji, martaş liman tesisleri, Çebi denizcilik gibi şirketlerin yönetim kurulu başkanlığı görevlerini yürütmektedir. Ayrıca Türkiye Karabük demir çelik işletmeleri yönetim kurulu başkan yardımcılığı ve haddeciler derneği başkanlığı görevinde bulunmuştur. Babası Yaşar Kaptan Çebi ve kardeşi Tayfun Çebi ile beraber demir çelik sanayiinde, 1964’te Karabük’te babasının kurduğu haddehaneden (demir çelik üretim tesisi) bir adım öteye geçerek, 1990 yılında Tekirdağ Marmaraereğlisi’nde bir haddehane yatırımı daha yaptı. Bunu takip eden üç sene sonrasında Marmara Ereğlisi’nde bir liman yatırımı gerçekleştirdi. Onun hemen akabinde bu limanın yapımına gerekçe olan asıl büyük yatırımını yaptı. 2001’de bir buçuk milyon ton kapasiteli demir çelik izabe tesislerini, 2002’de izabe tesisi ile beraber çalışan bir milyon ton kapasiteli haddehaneyi ve 2005’te de kendi enerjisini üretebileceği bir elektrik santralini devreye aldı. Bu arada armatörlük ile ilgili büyük yatırımlar yaptı.

Ahmet Nur Çebi, 1986 yılında Berna Çebi ile evlendi. Elgiz Nur (d.1988), Mina Nur (d.1993), Yaşar Kaptan (d.1995) adlarında 3 çocuğu ve 2 torunu vardır.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR