Pazartesi, Haziran 17, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMBEKLENEN DOKTOR MÜJDESİ GELMEDİ!

BEKLENEN DOKTOR MÜJDESİ GELMEDİ!

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel Tekirdağ il geneline 3 Tabip ve 18 Uzman Tabip olmak üzere toplamda 21 adet kadro ilan edildiğinin müjdesini verdi. Vatandaşlar ise hastanelerde doktor yetersizliğinden şikayet ederek “Şeker hastasıyım. En yakın randevuyu 2 hafta sonraya veriyorlar. Cildiye randevusu almak istesen 20 sonraya randevu alıyoruz” diyerek tepki gösterdi.

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Sağlık Bakanlığımızdan taleplerimiz doğrultusunda 99’uncu Dönem Devlet Hizmet Yükümlüğü kapsamında ilimize; 3 Tabip ve 18 Uzman Tabip olmak üzere toplamda 21 adet kadro ilan edilmiştir. 30 Haziran 2021 Çarşamba günü yapılacak kura sonrasında İlimizde görev yapacak doktorlarımıza başarılar diliyorum. İlimize ve İlçelerimize hayırlı  ve uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

ÖZCAN “GİRİŞİMLERİMİZ SONUÇ VERDİ”

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan ise, “Tekirdağ’ımıza hayırlı olsun. Yaptığımız girişimler hamdolsun meyvesini verdi. Sağlık Bakanlığımız tarafından, 99. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası kapsamında, İlimiz için 3 Tabip ve 18 Uzman Tabip olmak üzere toplam 21 kişilik kadro açılmıştır. Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya, Milletvekillerimiz Sayın Mustafa Yel ile Sayın Çiğdem Koncagül’e ve emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Bütün hemşehrilerimize ve görev alacak doktorlarımıza hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerine yer verdi.

İŞTE GELECEK TÜM DOKTORLAR

Tekirdağ Devlet Hastanesi’ne 2 Tabip, 1 tane ruh sağlığı ve hastalıkları uzman tabip,  Hayrabolu Devlet Hastanesine 1 tabip, 1 tane İç hastanlıkları uzmanı,  Çorlu Devlet Hastanesi’ne 1 tane acil tıp uzman tabip, kardiyoloji radyoloji uzman tabip, Tekirdağ Şehir Hastanesi’ne 1 tane anesteziyoloji ve reanimasyon uzman tabip, çocuk immünolojisi ve alerji hastalıkları uzmanı, 1 tane çocuk ve ergen ruh sağlığı ve hastalıkları doktoru, 1 tane hematoloji, 1 tane de yoğun bakım uzman tabip atanacak.  Kapaklı Devlet Hastanesi 1 tane anesteziyoloji ve reanimasyon uzman tabip, 1 tane nöroloji, 1 tane de ortopedi ve travmatoloji atanacak. Saray Devlet Hastanesi’ne 1 tane anesteziyoloji ve reanimasyon uzman tabip ve kadın hastalıkları ve doğum uzman tabip atanacak.  Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne ise deri ve zührevi hastalıkları doktoru ve kulak burun boğaz hekimi atanacak.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR