Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMBayram coşkusu Karacakılavuz Keşkek Şenliği ile katlandı

Bayram coşkusu Karacakılavuz Keşkek Şenliği ile katlandı

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Karacakılavuz Mahallesi’nde bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilerek geleneksel hale getirilen Keşkek Şenliği, Kurban Bayramı’nın son iki gününde organize edildi. İlk gün Gencer Savaş Bandosu, ikinci gün Zara’nın sahne aldığı şenlikte binlerce Süleymanpaşalı iki gün boyunca doyasıya eğlendi.

 

AÇILIŞI TBMM BAŞKANI ŞENTOP YAPTI

 

3. Geleneksel Karacakılavuz Keşkek Şenliği’nin ilk gününde, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’un teşrifleri ile açılış töreni düzenlendi. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in ev sahipliğinde gerçekleşen şenliğin açılış töreni öncesi, Prof. Dr. Şentop ve protokol üyeleri, şenlik alanını dolaştı, dibekte buğday dövdü, keşkek pişirdi ve vatandaşlara ikram etti.

 

YOĞURT YARIŞMASI VE GENCER SAVAŞ BANDOSU İLK GÜNE DAMGA VURDU

 

Şenliğin açılış konuşmalarını Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ve TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop yaparken, kadınlar ve erkekler olmak üzere iki kategoride düzenlenen altın ödüllü yoğurt yeme yarışması ilk geceye damga vurdu. Yarışmacılar iki kiloluk yoğurdu ilk bitiren olmak için kıyasıya mücadele ederken renkli görüntüler oluşturdular. Şenlikte ilk gecenin sahne konuğu, sevilen performansı ile Gencer Savaş Bandosu olurken, öncesinde yerel sanatçıların konseri geceye renk kattı. Ayrıca Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarı Halk Oyunları Topluluğu’nun gösterisi de açılışın akıllarda kalan anlarından oldu.

 

BAŞKAN YÜKSEL ZARA İLE DÜET YAPTI

 

Şenliğin ikinci günü ise binlerce Tekirdağlı Karacakılavuz Mahallesi’ne akın etti. Yerel sanatçılardan Ahmet Çelik ve Türk Halk Müziği’nin dev seslerinden biri olan Zara şenlik alanını dolduran vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşattı. İkinci günün renkli görüntülerinden biri de Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in Zara ile sahnede düet yapmasıydı. Yüksel, Sevemedim Kara Gözlüm isimli eseri Zara ile birlikte seslendirdi.

 

YÜKSEL’DEN EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

 

Şenlikle ilgili yaptığı açıklamada emeği geçen herkese teşekkür eden Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “3. Geleneksel Karacakılavuz Keşkek Şenliğimizi muhteşem bir atmosferde noktaladık. İlk gün yerel sanatçılarımız ve Gencer Savaş Bandosu, son gece ise Ahmet Çelik ve Zara’nın sahne aldığı şenliğimizde, alanı dolduran binlerce vatandaşımızla birlikte doyasıya eğlendik. İki gün süren şenlik organizasyonumuzun açılış törenine teşrifleriyle bizleri onurlandıran TBMM Başkanımız Prof. Dr. Sayın Mustafa Şentop Hocamız başta olmak üzere tüm protokolümüze, kıymetli hemşehrilerimize, sanatçılarımıza ve bu güzel organizasyonun hazırlanmasında emeği geçen başkan yardımcılarımızdan birim müdürlerimize, amirinden memuruna, işçisine kadar, tüm çalışma arkadaşlarıma can-ı gönülden teşekkür ederim. Allah, nice bayramlarda ve güzel günlerde yeniden buluşmayı nasip etsin.”

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR