Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMBABASININ EN BÜYÜK HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ!

BABASININ EN BÜYÜK HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ!

TBMM Başkanı Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, babası merhum Ahmet Şentop’un 100. Yıl Mahallesinde yer bağışlayıp yapımı için büyük emek verdiği Hocaoğlu Camii’nin açılışını gerçekleştirdi.

Program, Şentop’un oğlu Ömer Asım Şentop’un Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. TBMM Başkanı Mustafa Şentop Hocaoğlu Camii’nin açılışı ile ilgili, 100. Yıl mahallesine güzel bir camii kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.  “Sevgili babam merhum Ahmet Şentop’un, vaktiyle yer bağışlayıp yapımı için büyük emek verdiği Hocaoğlu Camii’ni, mahallemizin hizmetine sunmaktan büyük bahtiyarlık duydum. Caminin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” dedi.

Daha sonra Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım da caminin yapılması için öncü olan Şentop’a ve emek harcayanlara teşekkür etti. Hocaoğlu Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Recep Erol ise 2017 yılında derneği kurup çalışmalara başladıkları camiyi açmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. MARTAŞ Limanı Genel Müdürü MARSAD Başkanı Orhan Çebi’de açılışa katılarak şu ifadelere yer verdi; “Ailesi adına yaptırdığı cami açılışında Meclis Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Şentop Hocama hayırlı olsun dileklerimizi ilettim. Tekirdağ’ımız için gerçekten güzel bir eser olmuş” dedi.

İl Müftüsü İsmail İpek’in duasının ardından caminin açılışı yapıldı. Şentop ve katılımcılar, camide cuma namazını kıldı.

Hocaoğlu Camii’nin açılış törenine TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un yanı sıra, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, Hayrabolu Belediye Başkanı Osman İnan, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan,  MARTAŞ Limanı Genel Müdürü MARSAD Başkanı Orhan Çebi ve çok sayıda protokol, vatandaş katıldı.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR