Salı, Mayıs 28, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMGenelAYVA HASADI ETKİNLİĞİ İLGİ GÖRDÜ

AYVA HASADI ETKİNLİĞİ İLGİ GÖRDÜ

Tekirdağ Süleymanpaşa İlçesi Evciler Mahallesi’nde İlhan Şerif İlhan isimli vatandaş tek başına gerçekleştirdiği Ayva Hasadı Etkinliği’ne yüzlerce Tekirdağlı ilgi gösterdi.

Tekirdağlı vatandaşların hafta sonu hem sosyal bir etkinlik olarak geçirmesi hem de ağaçlardaki ayvaları sahiplenip, ihtiyacı kadar olanı alıp geri kalan ayvayı aşevi, huzurevi ve yurtlara bağış yapılması etkinliği anlamlı hale getirdi.

TEK BAŞINA HAYATA GEÇİRDİ

Etkinliği düzenleyen İlhan Şerif İlhan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Evciler Mahallesi’nde Ayva Hasadı etkinliği düzenledik. Tekirdağlı vatandaşların doğada vakit geçirip, aileleriyle birlikte dalından ayva topladıkları, çocukların toprakla temas etmesi, bizim de ürünlerimizi pazarlama amaçlı bir etkinlik yaptık. Yaklaşık 400 kişi etkinliğimize katıldı. Hiçbir yerden destek almadan bu etkinliği düzenledik. Ticari kısmı şu şekilde oldu. İnsanlar diledikleri kadar dalından ayvaları topladı. Ayvaları 5 TL karşılığında evlerine götürdüler. Diğer şekilde sosyal proje kapsamında bir ağacın tüm meyvesini 100 TL karşılığında sahiplendiler. İstedikleri kadarını alıp kalanını aşevi, huzurevi, yurt gibi yerlere bağış yaptılar. Şuanda vatandaşlar bu sosyal projeye katılabilirler. İnşallah bu etkinliğimizi geleneksel hale getirmek istiyoruz. İnsanlardan geri dönüşler güzeldi” dedi.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR