Pazartesi, Haziran 17, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMAYDOĞDU'DAN BAŞKAN YARDIMCISI GELİYOR

AYDOĞDU’DAN BAŞKAN YARDIMCISI GELİYOR

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Aydoğdu mahallesi’nden bir ismi hem kentsel dönüşümü takip etmek hem de sorunları tespit edilmesi açısından Belediye Başkan Yardımcısı olarak atayacağını açıkladı.

“SELEB İLE YATIP SELEB İLE KALKIYORUM”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel açıklamasında, “Biz Süleymanpaşa’daki tüm işsiz vatandaşlara iş sözü verdik. Bunun içinde SELEB projesini hayata geçirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. SELEB ile yatıp SELEB ile kalkıyorum. SELEB ile ilgili her şey bitti. TORSAB ile ilgili resmi kararın açıklanmasının ardından hem basın hem de Sivil Toplum Kuruluşlarıyla bir araya geleceğiz. SELEB’i nerede yapıyoruz, hangi alternatif araziler üzerinde yapılabilir, nasıl yapılabilir bunun kararını verip hemen bismillah diyeceğiz” dedi.

“TEMSİLCİ SIKINTISI YAŞIYORLAR”

Aydoğdu mahallesi’nden Başkan Yardımcısı atayacağını belirten Cüneyt Yüksel, “Ben şöyle bir söz vermedim. Bütün Aydoğdu mahallesini, bütün Süleymanpaşa’nın işsizlerini belediyede işe alacağım diye söz vermedim. Bu doğru değil bir kere. Ama Aydoğdu mahallesinden bir başkan yardımcısı sözü verdim. Ama onunla ilgili bir sıkıntı var. Kendi aralarında temsilci sıkıntısı var. Ben birkaç arkadaş ismi önerdim ama istemediler. Korkanlar oldu, baş edemem diyenler de oldu. Birkaç ay içerisinde bu konuyla ilgili kararı alacağız. Hem kentsel dönüşümü takip etsin, hem sorunları takip etsin diye bir başkan yardımcısı atayacağım. Ama şöyle bir durum var. Ahmet diyorsun Mehmet kızıyor, Mehmet diyorsun Ahmet kızıyor. Böyle bir durum var” diye konuştu.

“18 BİN KİŞİNİN İHTİYACI VAR”

Acilen 18 bin kişinin işe ihtiyacı olduğunu söyleyen Başkan Yüksel, “Süleymanpaşa’mızın en büyük sorunları içerisinde birinci sırada yol, ikinci sırada işsizlik çıkıyor. Ben belediyeye 200 kişi alsam bu sorun çözülmüyor ki. Ben bunun farkındayım. 18 bin kişinin işe ihtiyacı şuan acilen. Bu nedenle bu işi kökten çözeceğimiz bir sistem kurmamız gerekiyor. Bu sorunu çözeceğiz başka çaremiz yok. Meclis Başkanımız Mustafa Şentop’ta, siyasi parti ayırmaksızın tüm milletvekillerimiz bu konuyla ilgili dertleniyor ve takip ediyorlar” ifadelerine yer verdi.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR