Çarşamba, Mayıs 29, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMGenelAVRUPA’NIN TIP MERKEZİ OLACAK

AVRUPA’NIN TIP MERKEZİ OLACAK

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde yer alan Geleneksel Tamamlayıcı Tıp Merkezi (GETAT) Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop’un katılımıyla açıldı.

ŞENTOP; “HASTANEMİZİ GELİŞTİRMEK İÇİN GAYRET GÖSTERECEĞİZ”

TBMM Başkanı Mustafa Şentop açılışta yaptığı konuşmada, “5 tane birim açılışı yapıyoruz. Bunlardan biri çocuk ve ergen psikiyatri birimi. Özellikle böyle birimin çocuk ve ergenler için ayrı kurulması büyük bir fayda sunuyor. Daha yakın ortamda çocuklarımızın takip edilmesi açısından önemli bir mekan olacak. Bunun dışında kök hücre nakliyle ilgili bir birim açacağız. Böyle bir merkez Tekirdağ’da yoktu. Hatta Trakya’da yoktu. Trakya bölgesindeki vatandaşlar İstanbul’a gidiyorlardı. Şimdi burası Trakya açısından alternatif bir merkez olacak. Kolay ulaşılabilir açısından, maddi açıdan bir çok kolaylık sağlayacak vatandaşlarımıza. Ayrıca felç ve inme merkezi açıyoruz. Hastanemizde mutlaka bu konuyla ilgili birimler var. Ama bu birimlerin bir merkezde toplanması önemli. Çünkü felç, inme rahatsızlığı geçiren kişilerin ilk 5 saat içerisinde doğru bir teşhisle tedavi edilmesi halinde iyileşme oranlarının çok yüksek olduğunu biliyoruz. Bu bakımdan bu merkezin gerek teşhis gerek hızlı tedavi bakımından önemli bir hizmet vereceğini düşünüyorum. Son olarak ise gebelik okulu. Bu da hamilelik döneminde vatandaşlarımızın takibi bakımından bir çok birimin devrede olduğu bir özel eğitimin verileceği bir birim olacak. Burası Tekirdağ’ın, Trakya’nın, Avrupa’nın önemli bir tıp merkezi haline getireceğiz. Bu tür yenilikleri kabul etmek ve hastanemizi geliştirmek için hep beraber gayret göstereceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Mustafa Şentop’un konuşmalarının ardından NKÜ Rektörü Mümin Şahin, Merkez Müdürü Nejat Altıntaş ve hastaneye bağışta bulunan kişilere Mustafa Şentop teşekkür plaketi verdi.

 

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR