Cumartesi, Mart 2, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMAtık Getirme Merkezleri şehrin dört bir yanına yerleştiriliyor

Atık Getirme Merkezleri şehrin dört bir yanına yerleştiriliyor

Ülke genelinde kamu kurumları başta olmak üzere geri dönüştürülebilir atıkların ekonomiye geri kazandırılarak çevre kirliliğinin en aza indirilmesi hedefiyle yürütülen Sıfır Atık projesi doğrultusunda Süleymanpaşa Belediyesi tarafından yürütülen Atmazsan Batmaz kampanyası, kapsamı genişleyerek devam ediyor.

GERİ DÖNÜŞTÜREBİLİR ATIKLAR AYRI TOPLANIYOR

Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarla, ilçenin nüfus yoğunluğu fazla olan mahallelerinden başlanarak, kâğıt, plastik, cam ve metal atıklar ile atık pillerin atılabileceği Atık Getirme Merkezleri yerleştiriliyor. Merkezi noktalara yerleştirilen ve kampanya görselleri ile giydirilen Atık Getirme Merkezleri sayesinde çevre kirliliğinin azaltılması ve geri dönüştürülebilir atıkların kaynağında ayrıştırılarak ekonomiye kazandırılması hedefleniyor.

İLK ETAPTA 7 MAHALLEYE KONULDU

İlk etapta Değirmenaltı, Hürriyet, Zafer, Çınarlı, Ertuğrul, 100. Yıl ve Altınova Mahallelerine yerleştirilen Atık Getirme Merkezlerinin süreç içinde diğer mahallelere de konulmaya devam edileceği ifade edildi.

VATANDAŞLARA HASSASİYET ÇAĞRISI

Konuyla ilgili olarak Temizlik İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada, vatandaşlara kâğıt, metal, cam ve plastik gibi geri kazanılabilecek atıkları evsel atıklardan ayrı olarak biriktirmeleri ve ilgili alana bırakmaları konusunda çağrıda bulunuldu. Ayrıca, atık yağlar ve elektronik atıkların da doğaya verdiği zararın altı çizilerek, Süleymanpaşa Belediyesinin bu atıkları talep gelmesi halinde adresten teslim alarak uygun şekilde bertaraf ettiği de hatırlatıldı.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR