AŞI OLMAYAN KAHVEHANEYE GİREMEYECEK « Tekirdağ Günaydın Gazetesi

31 Temmuz 2022 - 15:00

AŞI OLMAYAN KAHVEHANEYE GİREMEYECEK

AŞI OLMAYAN KAHVEHANEYE GİREMEYECEK
Son Güncelleme :

05 Ağustos 2021 - 15:15

Tekirdağ Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Odası Başkanı Fahrettin Bayar, 2 doz aşısını yaptırmayan müşterilerini iş yerlerine almayacaklarını açıkladı.

“EN FAZLA MAĞDUR BİZ OLDUK”

Tekirdağ Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Odası Başkanı Fahrettin Bayar yaptığı açıklamada, “Kamuoyunda bilindiği üzere tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan covid pandemisi ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerden dolayı en fazla mağduriyet yaşayan kesim şüphesiz kahvehane – kıraathane işletmesi yapan esnafımızdır. Alınan tedbirler kapsamında kahvehane işletmesi yapan esnaflarımızın iş yerleri 16 Mart 2020 tarihinde kapatılmıştır. Her ne kadar belli başlı dönemler de açılmalar olsa da yaklaşık 16 ay boyunca oyun yasağı sebebiyle esnaflarımız maddi ve manevi olarak zor günler geçirmiştir. Yasaklar ve kısıtlamalar ile geçirdiğimiz zor günler 1 Temmuz 2021 tarihinde sona ermiş esnaflarımız yaşadıkları zor günlerin telafisi için iş yerlerini çok büyük heyecan ve umutla faaliyete geçirmişlerdir” dedi.

2 DOZ AŞI OLMAYAN GİREMEYECEK

Bir kez daha kapanmayı kaldıramayacaklarını belirten Fahrettin Bayar, “Fakat havaların ısınması nedeniyle vatandaşlarımızın rehavete kapılması ve bazı vatandaşlarımızın aşı olmamaları, mutant virüs nedeniyle vaka sayılarında büyük bir artış gözlenmektedir.  Çok büyük ümitle ümitlerle başladığımız normalleşme sürecinin salgının artması nedeniyle tekrar sona ermesi ve kısıtlamalar yaşanmasının hem ülkemiz ekonomisine hem esnafımıza çok derin yaralar açacağı aşikardır. Kısıtlamalar sebebiyle zor günler geçiren kahvehane kıraathane işletmecisi esnaflarımızın tekrar kapanmayı kaldıracak gücü kalmamıştır. Bu sebeple Türkiye Kahveciler Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu ve Federasyona bağlı meslek odaları olarak aldığımız karar doğrultusunda bugünden itibaren Tekirdağ genelinde tüm kahvehane kıraathane ve kafelerimize en az 2 doz aşı olmayan vatandaşlarımızı kabul edemeyeceğimizi tüm kamuoyuna duyuruyor, salgın ve hastalıkların sona ereceği güzel günler diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

ERTAN GENCE