Salı, Mayıs 28, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMARTIK OKUL ÖNLERİNDE RADAR OLACAK!

ARTIK OKUL ÖNLERİNDE RADAR OLACAK!

Süleymanpaşa Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısı, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı Cüneyt Yüksel’in başkanlık ettiği, Süleymanpaşa Belediye Meclisi gündem maddelerini görüşerek karara bağladı. Meclis’te okulların açılması ile birlikte ilçede alınacak önlemlerde görüşülerek karara bağlandı.

EMNİYET İLE ORTAKLAŞA HIZ KONTROLÜ

Okulların açılması ile birlikte okul bölgelerinde trafikte aşırı hız yapan araçların önüne geçebilmek ve hiçbir öğrenciye zarar gelmemesi için okul olan caddelerde radarlı hız kontrolü uygulamasına başlayacaklarının altını çizen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel; ‘’ Maalesef okullarımızın bulunduğu bölgelerde aşırı hızlı giden araçlar var. Biz yaya geçitleri ve boyama çalışmaları gerçekleştirdik fakat önüne geçemedik. Bu noktada önümüzde ki günlerde bu yaya geçitlerinin biraz gerisine engeller koyarak hız kontrolü yapmayı  planladık. Emniyet Müdürlüğümüz ile görüşerek Okul bölgelerimizde radarlı hız kontrol önlemi almak istiyoruz. Planlamalarını gerçekleştirdik, inşallah kısa sürede hayata geçireceğiz’’ dedi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR