Pazar, Mayıs 26, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMARTIK DİĞER İLÇELERİN ÇÖPÜ SÜLEYMANPAŞA'YA DÖKÜLMEYECEK

ARTIK DİĞER İLÇELERİN ÇÖPÜ SÜLEYMANPAŞA’YA DÖKÜLMEYECEK

Tekirdağ genelinde toplanan 1 milyon 200 kg’lık çöp TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in girişimleri sonucu artık Süleymanpaşa’ya dökülmeyecek.

TEKİRDAĞ’IN KALBİ ÇÖP OLMAKTAN ÇIKTI

Tekirdağ bütün ilçelerinde toplanan toplam 1 milyon 200 kg çöpün Süleymanpaşa’da Demirli Mahallesine dökülmesi başta bölge halkı olmak üzere tüm kamuoyunun tepkisini çekiyordu. Tekirdağ’ın kalbi çöplük değildir diyerek vatandaşlarla eylem yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel Süleymanpaşa halkına sevindirici haber verdi. “Meclis Başkanı Mustafa Şentop ve Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ın girişimleri sonucu diğer 10 ilçenin çöpü artık Süleymanpaşa’ya dökülmeyecek” dedi.

ŞENTOP İLE YILDIRIM DEVREYE GİRDİ

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Demirli Çöplüğü ile ilgili ciddi çalışmalar yaptık. TBMM Başkanımız Mustafa Şentop, Tekirdağ Valimiz Aziz Yıldırım ve milletvekillerimizin girişimleriyle sadece Süleymanpaşa’nın çöpü onunda sadece yüzde 20 sinin atılması şartıyla Süleymanpaşa’ya dışarıdan çöp gelmeyecek. Bu süreç tamamlanana kadar yaklaşık 6 ay sonra Süleymanpaşa’ya diğer 10 ilçenin çöplüğü haline gelmeyecek. Süleymanpaşa’da toplanan çöpün ayrıştırma ve enerji üretiminden kalan yüzde 20 çöp Demirli çöplüğüne dökülecek. Oradaki çöpün gazı alınacak ve oradaki çöplük tamamen kapanmış olacak. Sadece o gaz alınana kadar Allah nasip ederse çöplüğün diri kalması gaz üretebilmesi için sadece Süleymanpaşa’nın çöpü 200 ton çöpün 40 tonu orada kalacak. Artık 1 milyon 200 kilogramlık çöp oraya gelmeyecek. Bu yatırım tamamlanana kadar. Bu konuda Meclis Başkanımız Mustafa Şentop ile Valimiz Aziz Yıldırım’a tekrar teşekkür ediyorum. Hem Büyükşehir Belediyesi hem de ihaleyi alan firmayla görüşmeler sonucu sorun çözülmüş oldu. Diğer 10 ilçenin çöpü artık Süleymanpaşa’ya gelmeyecek” dedi.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR