Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMALTINOVA MAHALLESİ’NDE KENTSEL DÖNÜŞÜM ATAĞI

ALTINOVA MAHALLESİ’NDE KENTSEL DÖNÜŞÜM ATAĞI

Tekirdağ’ın deprem bölgesinde olması gerçeğinden hareketle, olası bir afet durumunda can ve mal kaybını en aza indirme adına önemli çalışmalara imza atan ve bu konuda öncü belediyeler arasında yer alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Kentsel Dönüşüm konusunda da çalışmalarına hız verdi.

Bu kapsamda; Süleymanpaşa ilçesine bağlı Altınova Mahallesi’nde bulunan ve 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 73’üncü maddesine göre, Kentsel Dönüşüm ve Gelişim alanı olarak ilan edilen 14.5 hektarlık alanda hayata geçirilecek çalışmalara ilişkin bölgede yaşayan vatandaşlara yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda, Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanı Sevim Avcı Yener ve ilgili şube müdürleri tarafından, bölgede kentsel dönüşüm ve gelişim projesi kapsamında gerçekleştirilecek çalışmalar ile ilgili bilgi verildi, bölgede yaşayan vatandaşların soruları cevaplandırılarak görüş alışverişinde bulunuldu.

Projedeki konutlar, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi birimlerince yürütülecek olan tespit, değerleme ve fizibilite çalışmalarının ardından alan içerisindeki daire sahiplerine, talep etmeleri halinde kentsel dönüşüm amaçlı takas için kullanılacak.

Başkan Albayrak: “Altınova Mahallemizde Kentsel Dönüşüm hayırlı olsun”

Kentsel Dönüşüm çalışmalarına hız verdiklerini dile getiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Mavi gözlü kentimizin deprem kuşağında yer aldığının bilinciyle Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak adına bu alandaki çalışmalarımızı il genelinde hızlandıracağız. Bu anlamda Altınova Mahallemizde hayata geçireceğimiz Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projemizin halkımıza ve kentimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR