Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMALKAYA'DAN BÜYÜKŞEHİR VE SÜLEYMANPAŞA'YA ÇAĞRI

ALKAYA’DAN BÜYÜKŞEHİR VE SÜLEYMANPAŞA’YA ÇAĞRI

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya pandemi nedeniyle kepenk kapatan esnafın sesi olarak yerel yönetimlere çağrıda bulundu; Alkaya, “Esnaf bizim geleceğimiz. Esnafımızı ihmal etmeyin” dedi.

“YEREL ESNAF BÜYÜK İŞLETMELERİN GÖLGESİNDE KALMIŞTIR”

İYİ Parti İl Binasında basın toplantısı düzenleyen Başkan Sertaç Alkaya, “Tekirdağ halkı covid-19 nedeniyle ekonomik ve sosyal alanda büyük sıkıntı yaşamaktadır. Çok sayıda mahalle ve sokakta esnaf sıkıntı yaşamıştır. Mecburi kapanan işyerlerinin yanı sıra işleri kötü gittiği için kepenk indiren esnaflarımız olmuştur. Mahalle esnafı hükümet tarafından yeterince desteklenmemektedir. Bu dönemde yerel esnaf büyük işletmelerin gölgesinde kalmıştır. Hükümet tarafından açıklanan paketler hep büyük işletmeler için olmuştur. Yerel esnafın nakdi talepleri karşılanamamıştır. Bu dönemde mahalle esnafının evine ekmek götürmesi sağlanmalıydı. Pandemi sürecinde esnaf zirayetlerimizde vatandaşlarımızın hükümetin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinden de beklenti ve talepleri vardır” dedi.

“KATI ATIK BEDELLERİNİ KALDIRIN”

Katı Atık bedellerinin ve su zamlarının kaldırılmasını talep eden Başkan Alkaya, “Zamlanan su faturaları ve katı atık bedelleri vatandaşlarımızın belini bükmektedir. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a biz de bir çağrıda bulunmak istiyoruz. Pandemi sürecinde çalışma şartları kısıtlanan işyerlerimizin, işletme sahipleri ve çalışanların hanelerinin su faturalarının 2021 yılı Haziran ayına kadar gecikme zammı uygulanmamak kaydıyla ertelenmesi gerekiyor. 2021 başında yapılacak olan ve bu son dönem yapılan su zamlarının 2021 Haziran ayına kadar iptal edilmesini talep etmekteyiz. Pandemi bitene kadar esnaftan reklam ve tabela vergisinin de alınmaması gerekiyor. Bunlar karşılanmayacak talepler değildir. Esnafımız bizim geleceğimizdir. Bu yüzden esnafımız ihmal edilmemelidir. Ayrıca katı atık bedelleri faturaya yansıtılarak esnafımızın belini bükmektedir. Katı atık bedellerini ya kaldırın yada pandemi sonuna kadar erteleyin” diye konuştu.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR