Pazar, Temmuz 21, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMALKAYA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

ALKAYA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya 19 Temmuz’da yapılacak il kongresinde yeniden aday olduğunu açıkladı.

10 İLÇEDE KONGREMİZİ YAPTIK

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, parti binasında basın toplantısı düzenleyerek yeniden adaylığını açıkladı.  10 ilçede kongrelerini tamamladıklarını ifade eden Alkaya, “Yaklaşık iki buçuk yıl önce başladığımız bu yolculuk bugün yeni bir aşamaya ulaşmış bulunmaktadır. Bu aşama da il kongresi aşamasıdır. İYİ Parti Genel Merkezimiz ile yaptığımız koordineli çalışma sonucunda 2. Olağan genel kurulumuzu 19 Temmuzda yapmayı kararlaştırmış bulunmaktayız. Türk demokrasisine nefes aldıran kararlı yürüyüşümüz, bugün, parti içi demokrasinin toyu olan kongrelerimizle devam ediyor. İYİ Parti Tekirdağ İl Teşkilatı olarak bugün 11 ilçeden 10’unda olağan kongrelerimizi olgunluk içinde tamamlamış bulunmaktayız. Yeni seçilen ve seçilecek çok kıymetli İlçe Başkanları ve yöneticileri ile beraber Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener liderliğinde iktidar hedefine yürüyüşümüz devam etmektedir” dedi.

YENİDEN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Göreve yeniden talip olduğunu aktaran Alkaya, “Tüzük gereği ilçelerimizden seçilen ve seçilecek olanlarla birlikte 600 il delegesi ile İYİ Parti Tekirdağ İl Yönetimini seçeceğiz. An itibari ile kongre sürecimiz başlamıştır ve demokrasi gereği tüzükteki şartları taşıyan her Cesur İYİ Parti Üyesi İl Başkanlığına ve yönetimlerine aday olabilir. İyi ve cesurlar hareketi olarak gördüğümüz İYİ Parti’mizin çeşitli kademelerinde temsil etmiş veya temsil edecek olan bizler, şimdi de daha büyük bir azim ve kararlılıkla kurumsal kimliğimizi, çok daha fazla kişilere ulaştırmak azmindeyiz. Bugün elimizi taşın altına koyma cesareti ile İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanlığı ve İl Yönetimi görevine tam kadromuz ile birlikte talip olduğumuzu kıymetli Tekirdağlılara  duyuruyoruz” diye konuştu.

ADAY ARKADAŞLARI KUTLUYORUM

Diğer 2 adayı kutladıklarını belirten Alkaya, “Bu vesile ile kurucusu olduğum ve iki yılı aşkın süredir İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanlığı görevimi gururla ve şerefle yaptığımı düşünerek İl Başkanlığına önümüzdeki dönemde İYİ ve cesur arkadaşlarım ile birlikte aday olduğumu ilan ediyorum. Bu arada beraber görev yaptığım arkadaşlarımın çok büyük çoğunluğunun benimle birlikte olması da bana ayrıca güç vermektedir. Bu olgunlaşmış ve oturmuş kadroyu yeni isimler ile takviye ederek çıktığımız bu yolda ikinci dönem daha başarılı olacağımıza dair inancım tamdır. Geçen iki yılda gerek Milletvekili seçimlerinde, gerekse yerel seçimlerde etkili bir seçim stratejisi izleyerek partimizi ilimizde üçüncü parti durumuna getirerek, sonucu bir milletvekili ile taçlandırdık. İkinci dönemde de yetki aldığımızda bayrağı daha yukarılara taşıyacağımızdan hiç kimsenin kuşkusu olmamalıdır. Diğer taraftan bazı arkadaşların da il başkanlığına aday olduklarını duyumunu almış bulunuyorum. Öncelikle bu arkadaşları da kutluyorum. Demokratik, birbirimize saygılı, delegelerimizi yormadan ,germeden kavga ve dar tartışmalardan uzak güzel bir seçim yarışı gerçekleşmesini temenni ediyorum. Partimizi sürekli mercek altında tutan, en küçük bir eksiği büyüterek partimizi töhmet altına sokmak isteyenlere bu fırsatı vermemeliyiz” sözlerini kaydetti.

BİZİM KAVGAMIZ İYİLERLE OLMAZ

Alkaya, “Partimizin içinde yarışlar olur, mücadeleler olur, ama kavgalar olmaz. Bizim kavgamız, Cumhuriyetçilerle, Atatürkçülerle Türk milletini sevenlerle, Türkiye Cumhuriyeti’ni Devleti’ni ilelebet payidar kılmak isteyenlerle olmaz. Bizim kavgamız Atatürk’e hadsizce dil uzatanlarla olur. Bizim kavgamız Cumhuriyetin değerlerini yok ederek, Türkiye’yi Cumhuriyet rotasından saptırmaya çalışanlarla ve bölücülerle olur. Dolayısıyla bizim kavgamız İyilerle olmaz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Öte yandan İYİ partinin varlığıyla birlikte; ben bilirim, ben karar veririm, ben yaparım nobranlığında olan hükümet ve küçük ortağı, bugün telaş içindeyse, türlü hesaplarla ayakta kalma çabasındaysalar, bunda İYİ partinin büyük katkısı var. İyi parti olmasaydı aynı nobranlık artarak devam edecekti. İyi partiyle birlikte insanımız ümitlenmeye adeta nefes almaya başladı. Yeni dönemde de Önümüzde çetin bir yol var. Bugüne kadar imkansız görülen onca işi başardık ve emin olun ki, Cumhuriyetin kurucu iradesinin vasiyeti gereği, bundan sonra daha büyük işler başaracağız. Ülkemizi yeniden güçlendirilmiş parlamenter sistemle buluşturacağız inşallah. Ülkemizi bu sarmaldan, milletimizi bu sıkıntılardan kurtaracak, İYİ ve Cesurlar iktidarı yakındır. Öte yandan, hayal ve vaatlerimizin de takipçisiyiz. Gençlerin hayal kurabildikleri, hayallerini hayata geçirebilecekleri, annelerinin, babalarının geleceğe güvenle baktığı çocuklarının geleceğinden kaygı duymadığı bir Türkiye’yi mutlaka kuracağız. Bunu başarmak bizim, sizlerin, şu alanda inanmışların hepimizin görevidir. İnanıyoruz ki, gecenin en karanlık anı şafağa en yakın zamandır. Şafağın ilk ışıklarını İstanbul seçimlerinde gördük. İlk seçimde de Milletimiz İYİ parti güneşiyle aydınlanacaktır diyor saygılar sunarım” diye sözlerini bitirdi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR