Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMALİ DARICI YENİDEN BAŞKAN

ALİ DARICI YENİDEN BAŞKAN

İyi Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı seçimi yapıldı. Karaevli Düğün Salonu’nda düzenlenen kongreye Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, Tekirdağ Lokantacılar Odası Başkanı Ali Kıral, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, İYİ Parti Süleymanpaşa 2. Olağan kongresi, Divan Başkanı ve Divan Heyetinin seçimiyle başladı. Divan Başkanlığına seçilen İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, Meral Akşener’in kongre ile ilgili mesajını okudu. Akşener Mesajında kongrenin hayırlı olmasını diledi.

İYİ Parti 2. Olağan kongresinde konuşan İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, “Birlik ve beraberliğimizi bozmadan, safları sık tutarak yürümemiz lazım. Sayın başkan ve yeni yönetimini tebrik ederim” dedi.

Alkaya ” Bugün ikincisini gerçekleştirmiş olduğumuz Süleymanpaşa ikinci olan kurultayının salonlara dolduramayacak kadar boyuta gelmesinde başta kurucu il başkanımız Seval Erkan başka kurucu ilçe başkanımız Sayın Mahmut Baba Yiğit ile ve onların yönetimindeki olan bütün arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ederim onların yakmış olduğu ateşi bugün  Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali darıcı ve ekip arkadaşları bayrağımızı en üst seviyeye taşıdılar onlara da ayrı ayrı teşekkür ederim Yeni döneminde hayırlı uğurlu olmasını diliyorum Ben sözlerimi fazla uzatmak istemiyorum konuşulacak çok şey var söylenecek çok şey var bazı sebeplerden dolayı da sözü fazla uzatmak istemiyorum Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum dedi.

Kongrede konuşan İyi Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Darıcı, “Sayın Divan kıymetli hanımefendiler beyefendiler basınımızın Güzide temsilcileri çok kıymetli muhtarların sivil toplum kuruluşlarımızın Güzide temsilcileri Değerli misafirler Türk milletine gönül vermiş Korkusuz cesurların buluştuğu iyi Parti Süleymanpaşa ikinci olağan kongresine Hoş geldiniz Şeref verdiniz Cenabı Allah’a Kutlu davamız yolunda bizleri yeniden buluşturduğu için minnettarım bugün değerleri çok iyi anlaşılan bir Mücadele’nin kahramanı ve devletimizin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşlarının Aziz hatırasını bir kez daha saygı ve Şükran’la duygularımı anıyorum bu vesileyle tarih boyunca Türklüğü yaşatmak uğruna hayatlarını feda eden Kahraman atalarımızı bugün bölücülük ile mücadele eden ederken şehit düşen Kahraman mehmetçiklerimizi Güvenlik güçlerimizi gazilerimizi ve şehit düşen tüm öğretmenlerimizi minnet duygularımla anıyorum 25 kasım 2017’de kurulan iyi Parti kuruluşundan beri yaşadığı 2,5 yıllık süreçte Yaşananlar hiç kolay olmadı miting yapmak istedik otellerin elektrikleri kestiler miting yapmak istedik yollarımızı kestiler alanlara sokmamaya çalıştılar ama biz cesurlar Yıkılmadık yılmadık onlar elektriği kesti biz bağırdık Yolları kestiler Biz çöp konteynırlarının üzerine çıkıp miting yaptık ne yaparlarsa yapsınlar ne halkın çığlığını engelleyebilirler ne de bu saatten sonra engelleyebileceklerdir Parti kurulamaz dediler Gördüğünüz üzere kurduk milletin umudu olmaz dediler olduk iktidar olamaz diyorlar İnşallah bu kongreden sonra da iyi Parti’nin iktidar olmasın da önünü açacağız” dedi.

Konuşmaların ardından ise oy verme işlemi başladı. Seçime tek liste olarak giren mevcut İlçe Başkanı Ali Darıcı yeniden İyi Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı oldu.

Kaynak: Güncel Haber Gazetesi

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR