Salı, Mayıs 28, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMALİ DARICI SERT ELEŞTİRDİ

ALİ DARICI SERT ELEŞTİRDİ

İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Darıcı yaptığı basın açıklamasında,“21 Haziran 2019 tarihinde Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezuniyet töreninde, İstiklal Marşı’nın siyasi olduğu gerekçesiyle dekanlık tarafından okunmasının yasaklandığını öğrenen 2 vatansever gencimiz, mezuniyet töreni esnasında kürsüye çıkarak olayı protesto etmiş ve olay bu sayede basına yansımıştır.
Öncelikle bilinmedir ki, İstiklal Marşı Türk Milletinin kan dökerek, can vererek İstikbalini ortaya koyduğu Kurtuluş Savaşı sonrası yazmış olduğu her bir mısrası destan niteliğinde olan bir marştır. Türk Bayrağının dalgalandığı her yerde bu marşa saygı duymak zorunluluktur.
Hele ki Türk Devletinin sınırları içerisinde görevi Türk Gençliğini eğitip vatana ve millete hayırlı birer birey olması için yetiştiren bir kurumda İstiklal Marşı’mıza yapılan bu saygısızlık kabul edilemez bir alçaklıktır.
Aslında bu kurumda İstiklal Marşı’ mıza yapılan bu saygısızlığın sorumluları ceza almaları gerekirken; maalesef 08.08.2019 tarihinde,olayı protesto eden 2 gencimiz soruşturmaya muhatap olup 1 ay süreyle okullarından uzaklaştırılmıştır.
Yanlış ve hukuksuz verilen bu karardan derhal geri dönülmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ülkemizin güzide bir üniversitesinde yöneticilk yapanların sergilediği bu tutum Cumhuriyet tarihimize kara leke olarak işlenecektir.
Tepki gösterip yöneticilerin nasıl bir tavır içinde olduğunu ortaya koyan vatansever gençlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR