Çarşamba, Haziran 19, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMALBAYRAK'TAN YÜKSEL'E CEVAP: "CÜNEYT YÜKSEL KARALAMA SİYASETİNE DEVAM EDİYOR"

ALBAYRAK’TAN YÜKSEL’E CEVAP: “CÜNEYT YÜKSEL KARALAMA SİYASETİNE DEVAM EDİYOR”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in, sahilden denize lağım akıtıldığı iddiası ve Yüksel’in, “TESKİ Genel Müdürü yalan söyleyebilen insanların yüzüne baka baka yalan söyleyebilen sayılı ender kişilerden biridir. Genel Müdürümüz iyi palavracı. Hiçbir şeyden anlamayan arkadaşlar sadece çok iyi bir becerdikleri Teski yöneticilerinin yalan söyleme,  iyi yalan söyleme, iyi palavracılar yani.” sözlerine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak cevap verdi.

Kadir Albayrak sosyal medyadan açıklamasında, “Siyasi ikbal hesaplarıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz ve bağlı kuruluşumuz TESKİ aleyhinde karalama kampanyası yürütmeyi varlık sebebi haline getiren Süleymanpaşa Belediye Başkanı Sayın Cüneyt Yüksel, kamuoyunun aşina olduğu senaryoyu bir kez daha uygulamaya geçirmiştir.

Süleymanpaşa halkına hizmet vermesini gerektiren Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı görevini Nisan 2019’dan bu yana yürütmekte olan Sayın Cüneyt Yüksel, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisimizin ve TESKİ Genel Kurulumuzun üyesi olması sebebiyle karar alma süreçlerine katkı sağlaması gerekirken kötüleme stratejisi izlemektedir.

Mavi gözlü kentimizin ihtiyaçlarının karşılanması ve sorunların çözümü konusunda istek ve önerilerini gerek Büyükşehir Belediyemize gerekse TESKİ’ye bildirmesi gereken bir makamda bulunan Sayın Cüneyt Yüksel’in, çözüm odaklı davranmayıp halk nezdinde kurumlarımızı kötülemesi, gerçek amacının halka hizmet etmek olmadığını ortaya koymaktadır.

Sayın Cüneyt Yüksel tutum ve davranışlarıyla siyaseti bir hizmet aracı olarak görmediğini, tam aksine kişisel ihtiraslarına alet ettiğini gözler önüne sermektedir.

“Hizmetin siyaseti olmaz” anlayışımızın gereği olarak göreve geldiği tarihten beri uyum ve işbirliği içerisinde çalışmaya gayret ettiğimiz Sayın Cüneyt Yüksel’in karalama ve kötüleme politikası izlemesini üzüntüyle karşılıyoruz. Sayın Cüneyt Yüksel’in 20 Nisan 2022 tarihindeki açıklamasında, “En az beş defa beni salladı”, “Ahkâm kesen”, “Palavracı Genel Müdür”, “TESKİ’yi batırdı”, “Ver yiyim, al yiyim mantığı”, “Sadece iyi becerdikleri; iyi yalan söylemek, iyi palavralar yani”, “Kaçak göçek değişik yerler”, “Bir türlü adam olmaz, olamaz”, “Bunun rezilliği” şeklindeki sözleri bir belediye başkanına hiç yakışmamaktadır.

“Kötü söz sahibine aittir” diyerek Sayın Cüneyt Yüksel’e aynı üslupla cevap vermeyeceğimiz gibi partizanca bir tavır içerisinde yürüttüğü hizip siyasetine karşı sağduyu içerisinde hareket etmeye, her şeyin en iyisini hak eden Tekirdağ halkına hiçbir kesim arasında ayrım gözetmeksizin hizmet veremeye devam edeceğiz.

Sayın Cüneyt Yüksel’in kamu yönetim etik ve ilkeleriyle bağdaşmayan partizanca siyasetine ve karalama faaliyetlerine itibar edilmemesi gerektiği hususunu kamuoyunun bilgisine saygıyla arz ederim” ifadelerine yer verdi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR