Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMALBAYRAK'TAN HAMİDİYE PAYLAŞIMI

ALBAYRAK’TAN HAMİDİYE PAYLAŞIMI

Boykot iddiaları ile gündemde yer alan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan, Hamidiye Su’ya Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’tan destek geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Hamidiye Su ile bazı kamu kurumlarının anlaşmaları geçtiğimiz günlerde sona ermişti. Uzun süredir aynı kuruluşlara su sağlayan Hamidiye Su’nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyet Halk Partisi’ne geçmesinin ardından boykot edildiği iddiaları gündeme gelmişti.  Türk Hava Yolları gibi devlete ait kurumların Hamidiye markasını çok uzun süredir tercih ettikleri bilinmekteydi. Son dönemde sözleşmelerin sona ermesi ve yenilenmemesi boykot iddialarını gündeme getirmişti. Bu iddiaları da gündeme getiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ayrıca Hamidiye markasını tercih edeceklerini de ifade etti.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan yayınladığı mesajda Albayrak, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nde ve TESKİ’de Hamidiye Su tüketileceğini belirtti. Albayrak da uzun süreceğe benzeyen Hamidiye Su tartışmalarına böylelikle dahil olmuş oldu. Albayrak’ın mesajı şöyle oldu:

“TEKİRDAĞ HAMİDİYE SU İÇİYOR. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketi olan Hamidiye Suyunun bazı kamu kurum ve kuruluşları tarafından boykot edilmesini üzüntü ile takip ediyorum.” “Halka ait olan hiçbir kurumun boykot edilmesi kabul edilemez. Bugünden itibaren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ bünyesindeki tüm birimlerde Hamidiye Su kullanılacaktır.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR