Pazar, Mayıs 26, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMALBAYRAK SARI KÖŞKÜ BİTİRİYOR

ALBAYRAK SARI KÖŞKÜ BİTİRİYOR

Yıllarca Kültür Turizm İl Müdürlüğü olarak hizmet veren ‘Sarı Köşk’ yeniden Süleymanpaşa turizm hayatına kazandırılıyor.
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyonu yapılan ‘Sarı Köşk’ restorasyonu tamamlandıktan sonra Büyükşehir Belediyesinin kültürel faaliyetlerine ev sahipliği yapacak.
Konuyla ilgili kişisel sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; ”Süleymanpaşa ilçemizin Ertuğrul Mahallesinde bulunan ve 19. Yüzyılda inşa edildiği tahmin edilen Sarı Köşk olarak adlandırılan kültür varlığımızda kurumumuz tarafından yürütülen restorasyon çalışmalarımız devam ediyor. Tarihe saygı çerçevesinde ilimize kazandırdığımız tarihi değerlerimiz gibi “Sarı Köşk” de ilimizde bulunan kültür miraslarımız arasında yerini alacak. Sarı Köşk’ün restorasyon çalışmalarının tamamlanma tarihi Ocak 2022 olarak planlanmaktadır. Çalışmalar tamamlandıktan sonra “Sarı Köşk” Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizin kültürel faaliyetlerine ev sahipliği yapacaktır.” dedi.
BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR