Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMALBAYRAK O TEPKİLERE CEVAP VERDİ

ALBAYRAK O TEPKİLERE CEVAP VERDİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı TEKULAŞ işletmesi Süleymanpaşa, Çorlu, Çerkezköy ve Saray ilçelerinde faaliyet gösteren şehir içi toplu taşıma ücretini tam ücret 4.5 TL öğrenci 2.5 TL olarak güncelledi.

Kararın açıklanmasının ardından UKOME kararı gösterilerek zammın uygulama tarihi 21 Aralık yerine 1 Ocak 2022 tarihine ertelenince minibüsçü esnafı Büyükşehir Belediyesi’ne tepki gösterdi.

“UKOME KARARINI UYGULADIK”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “UKOME’nin aldığı karar ile Tekirdağ’da ulaşım zammı yılbaşından itibaren geçerli. 21 Aralık olarak baştan konuşuldu ama yılbaşından itibaren geçerli olacak. Ulaşım Koordinasyon Merkezi kararından dolayı. Böyle olunca hem Büyükşehir Belediyesi’nin otobüsleri hem de şehir içi minibüslerin zammını yılbaşından sonra uygulayacağız. Minibüsçülerin ısrarlı zam talebi vardı. Taksiciler de dahil. Taksicilerin daha çıkmadı. Baştan biz çalıştık bir formül bulabilir miyiz diye. Baktık ki karar 1 Ocak olarak alındı. Bizde 21 aralık değil 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren geçerli olsun dedik. Hiçbir sorun yok yani” dedi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR