Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMGenelAKAY GAZA BASTI 3 GÜNDE YOLU TAMAMLADILAR

AKAY GAZA BASTI 3 GÜNDE YOLU TAMAMLADILAR

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde 15 Ekim günü başlayan Cengiz Topel Caddesi ile Hikmet Uğraş Caddesi’ni birbirine bağlayan Utku ve Güler Sokaklardaki sıcak asfalt kaplama çalışmaları 3 günde tamamlandı.

12 BİN 96 METREKARE YOL ASFALTLANDI

Çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Vahap Akay, “Utku ve Güler Sokağımızı Cengiz Topel Caddesi’nden Hikmet Uğraş Caddesi’ne bağlayarak, her iki caddemizin trafik yükünü azaltacağız ve alternatif bir güzergah oluşturacağız. Utku ve Güler Sokak’taki çalışmalarımız kapsamında 12 bin 96 metrekare yolu sıcak asfalt ile kapladık. 5 bin 20 metrekare kaldırım yapım çalışmaları devam ediyor. Ayrıca 2 bin 176 metre bordür, 200 metre yağmur suyu hattı, 305 metre uzunluğunda perde duvar imalatlarını tamamlayıp, güzergah boyunca her iki sokağımızda dekoratif aydınlatma çalışması gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

ALTERNATİF BİR GÜZERGAH OLDU

Başkan Akay, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından 17 Ekim Pazar günü itibari ile Atatürk Viyadüğü Yaya Yolu Genişletme çalışmalarına başlanıldığını anımsatarak, “Utku ve Güler Sokaklarda asfaltlama çalışmalarımızı tamamlayarak, bu sokakları vatandaşlarımız için alternatif bir güzergah haline getirdik” diye konuştu.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR