Salı, Mayıs 28, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMGenelAhbap Tekirdağ 240 cana umut oldu

Ahbap Tekirdağ 240 cana umut oldu

Türkiye’nin dört bir yanında gönüllülük esasıyla toplum yararına hizmet veren Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), Ahbap Tekirdağ adıyla Tekirdağ’da gerçekleştirdiği çalışmalara her geçen gün yenisini eklemeye devam ediyor.

SEVGİNİN VE GERÇEĞİN PEŞİNDE KOŞUYORLAR

Eğitim, Yardımlaşma, İnsanlık, Çevre, Sanat, Bilim & Teknoloji, Ağ ve Medya Çalışma Grupları ile toplum yararına projeler üretip uygulamaya koyan ekip neredeyse her gününü dolu dolu yaşayarak sloganlarında olduğu gibi Sevginin ve Gerçeğin Peşinde koşuyor.

240 KİŞİNİN HAYATINI KURTARABİLECEK KAN BAĞIŞINDA BULUNULMASINI SAĞLADILAR

Son olarak Kızılay ile işbirliğine giden Ahbap Tekirdağ, Tekira AVM önünde gerçekleşen kan bağışı kampanyasında gönüllü çalışan üyeleri ile 240 kişinin hayatını kurtarabilecek kan bağışında bulunulmasını sağlayarak bir kez daha vatandaşların takdirini kazanmayı başardı.

ÖNCE KENDİLERİ KAN VERDİ

İlk olarak etkinliğe katılan Ahbap Tekirdağ üyelerinin kan verdiği organizasyonda 30 gönüllüsü ile gün boyu kan bağışının önemini anlatıp “1 kan 3 can” sloganıyla Kızılay’ın broşürlerini vatandaşlara dağıtan Ahbap Tekirdağ, gün sonunda 80 kişinin kan bağışı yapmasında etkin rol oynadı.

“VATANDAŞLARIMIZ SESİMİZE KULAK VERİP GELİP KAN BAĞIŞINDA BULUNDULAR”

Kızılay ile birlikte çalışmalara devam etmek istediklerini belirten Ahbap Tekirdağ İnsanlık Çalışma Grubu Başkanı Devrim Yaşar Yılmaz; “ Bugün çok güzel bir etkinliğe imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kızılay ile birlikte yaptığımız çalışmada bizler sadece halkımıza kan vermenin önemini hatırlatmaya çalıştık. Bir kahve molası verilebilecek vakitte 3 can kurtarılabileceği bilgisi paylaştık. Vatandaşlarımız da sesimize kulak verip gelip kan bağışında bulundular.” dedi.

“İYİLİK ÜZERİNE İNŞA EDİLMİŞ BİR TOPLULUĞUZ”

Ahbap Tekirdağ’ın sadece kan verme projesi olmadığının altını çizerek sözlerine devam eden Yılmaz; “Bizler yeri geliyor ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ihtiyacını ortadan kaldırıyoruz. Yeri geliyor sokak hayvanları, kuşlar için çalışmalar yapıyoruz. Fidan dikiyor, çevremizi temizliyoruz. Huzurevindeki büyüklerimiz ile hep birlikteyiz. İyilik üzerine inşa edilmiş şehirlerimizi ve ülkemizi geleceğe taşımak üzere projeler üreten bir topluluğuz.” ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYADA DA AHBAP TEKİRDAĞ

AHBAP çatısı altında sosyal medya üzerinden bir araya gelen topluluk facebook, twitter ve instagram’da ahbaptekirdağ adıyla yaptıkları tüm çalışmaları takipçileri ile paylaşıyor.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR