Salı, Mayıs 28, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMADEN OKULLARINDAN EĞİTİMDE ULUSLARASI HAMLE

ADEN OKULLARINDAN EĞİTİMDE ULUSLARASI HAMLE

Aden Okulları aralarında Quenn Mary , Manchester, York, Leeds Üniversileri gibi dünyanın En iyileri arasında yer alan yaklaşık 45 Üniversite ile Öğrencilerin Sınavsız kabul almaları konusunda anlaştı.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Aden Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Sadık BAŞ şu açıklamalarda bulundu;

ÖĞRENCİLERİMİZ HAZIRLIK SENESİNİ OKUMADAN KABUL ALABİLECEK
Yaklaşık 2 yıldır sürdüğümüz çalışmalar sonucunda dünyanın en iyi üniversiteleri liginde bulunan başta ingiltere ve amerika olmak üzere bu üniversitelere mezunlarımız kabul alabilecek ve hazırlık senesi okumadan direk olarak 1.sınıftan eğitime başlayacaklar. Normal yabancı öğrencilere bu üniversitelerin uyguladığı sistem hem ingilizce hazırlık yılı hemde bilimsel hazırlık yılı zorunlu koşul olarak tutuluyor.bu süre 2 yıl gibi hem oldukça maliyetli ve hemde zorlu bir süreç olarak öğrenci ve ailelerini yoruyordu.
Ancak bizim yaptığımız anlaşmalar doğrultusunda okulumuzda hem ingilizce eğitim olarak hemde bilimsel yılı olarak öğrencilerini hazırlayabilecek niteliğe sahip okul olarak kabul edilmemiz bu sonucu ortaya çıkardı.Anlaşma sağladığımız tüm üniversitelerin listesi https://www.ncuk.ac.uk/our-universities/ web adresinden incelenebilir.

ÜNİVERSİTELER %75 ‘E KADAR BURS SAĞLIYOR
Dünyanın en iyi üniversiteleri öğrencinin ekonomik durumları ve başarılarına göre birçok burslar sağlıyor hatta öğrenci iyi bir üniversiteden burs alırsa geri kalanını da bu öğrenciler için burs veren uluslararası ölçekteki şirketler ile iletişime geçip sağlayabiliyor

VİZYONUMUZUN GENİŞ OLMASI LAZIM
bizlerin eğitimciler olarak vizyonumuzun geniş olması lazım,önce bizim dünyayı incelememiz lazım öğrencilerimiz babamızdan kalma metodlarla yön gösteremeyiz. çok çalışacağız çok araştıracağız ve en iyisini en uygun şekilde bulmamız öğrencilerimize sunmamız lazım.

YURTDIŞINDA EĞİTİM SANILDIĞI KADAR PAHALI DEĞİL
Bizim bu programları anlatmaya başladığımı ilk sene 11 öğrencimizi ingilitere deki yaz okullarına götürdük. geçtiğimiz yaz bu sayısı 55 e çıktı 2020 yazında ise 100 öğrenci hedefimiz var. bu öğrencilerin ve ailelerinin ortak özelliği çok zengin olmaları kesinlikle değildir. içlerinde inşşat ustasıda va fabrika sahibi de,biz anlaştığımız okulların fiyatlarına hiçbir üzerine para koymuyoruz yani komisyon almıyoruz.direk okulların kendisi ile çok sert pazarlık yapıyoruz ve en uygun konaklama eğitim fiyatlarını sağlıyoruz geçtiğimiz sene 1 aylık program okul, yemek,konaklama,uçak dahil 1500 sterlin yani yaklaşık 10 bin tl civarında idi. İngilterede 1 aylık herşey dahil bir eğitim için oldukça uygun bir fiyat.

ÜLKEMİZ GELECEĞİ İÇİN ÖĞRENCİLERİMİZE VİZYON AŞILAMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Bizim Aden Okulları olarak tek hedefimiz var öğrencilerimizi dünya ligine çıkartmak,onları dünya ile buluşturup vizyonları geliştirmek bundan 10 sene sonra 20 sene sonra geriye dönüp baktıklarında gerçekten dolu dolu yaşamalarını sağlamak,dünyada gözlemledikleri ve kazanımlarını ülkemize getirmeleri ve kalkınmamıza tam destek olmaları” dedi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR