Pazartesi, Haziran 17, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMGenelADEN Kolejinden Yabancı Dil Atağı

ADEN Kolejinden Yabancı Dil Atağı

Aden Koleji Kurucusu Sadık Baş, İngiltere’de kaldığı dönemden kazandığı İngilizce öğrenme tecrübesini eğitimde hayata geçirdi. 1.5 ayda öğrencilerin İngilizce’yi konuşup anlamasını sağlar hale getiren Aden Koleji, bu sayede öğrencilerinin Yurtdışındaki üniversitelerde  eğitim alması için eğitim veriyor. Uluslar Arası İngilizce seviye sınavına hazırlanan öğrenciler, her yıl bir ay da İngiltere’ye giderek dillerini geliştirecek.

KONUŞMAYA YENİ BAŞLAYAN ÇOCUĞA GRAMER Mİ ÖĞRETİYORUZ?

İngilizce öğretmen yöntemleri ile ilgili bilgi veren Baş, “Biz öğrencilerimize önce İngilizce öğretiyoruz. Yeni doğan bir çocuğun dil öğrenmesi gibi İngilizce’yi öğretiyoruz. Yeni doğan çocuğa kimse gramer öğretiyor mu? Biz de gremer öğretmeden doğal olarak konuşmayı öğretiyoruz. İngilizce’nin basit bir mantığı var. Bu mantığı öğretiyoruz. Bu şekilde öğrencilerimiz İngilizce’nin zor bir dil olmadığını kabul ediyor. 8 yıl boyunca çocuklar İngilizce görmüş ama bir şey anlamamış. Biz her şeyi sil baştan öğretiyoruz. Biz kitap kullanmıyoruz. İngilzice basit bir dil olduğu için dünyada bu kadar çok konuşuluyor. İngilizce kolay olursa yabancılar kitaplarını satamaz kurs markaları olmaz. Öğretmenlerini dünyaya pazarlayamazlar. Zor olacak ki para kazanacaklar.  Biz Türkçe’yi günlük konuşma dilinde 200 kelimeyle konuşuyoruz. 200 kelimeyle Günlük İngilizce konuşma çözülür. Biz İngilizce’yi bir ders olarak veriyoruz. Bir yaşam biçimi olarak görüyoruz. İngilizce bir matematik değil. Öğrenci ders olarak görürse matematik gibi ihtiyaç halinde kullanır” diye konuştu.

1.5 AYDA İNGİLİZCE ÖĞRENDİLER

Kendi yöntemleriyle İngilizce öğrenmeyi çözdüklerini söyleyen Sadık Baş, “Aden Adadolu Lisesi’nde verilen İngilizce ağırlıklı derslerde Öğrenciler 1.5 ayda İngilizce öğreniyor. Uluslar Arası İngilizce Seviye Sınavı’na (IELTS) hazırlanıyor.  Bu öğrenciler Anadolu lisemize başlamadan önce İngilizce seviyeleri baya düşüktü. Hem kendi yöntemlerimizle bu işi çözüyoruz. Daha çok konuşma ağırlıklı üzerine eğitim veriyoruz. Çocuklarımız 1.5 aylık eğitimden sonra konuşabilecek, anlayabilecek, cümle kurabilecek konuma geldiler. Kasım ayının 15’inden itibaren biz bir sınav yapacağız” dedi.

HER YIL 1 AY YURT DIŞINDA EĞİTİM FIRSATI

Öğrencilerinin yurt dışında eğitim alabilmeleri fırsatını aralayan Aden Okulları yine bir yeniliğe imza atarak Anadolu Lisesi’nde okuyan öğrencilerini Uluslar Arası İngilizce Seviye Sınavı’na (IELTS) hazırlamaya başladı. Klasik yöntemlerin dışına çıkan okul öğrencilere Aden Koleji Kurucusu Sadık Baş’ın İntiltere’de kazandığı İngilizce öğrenme tecrübesi ile eğitim veriyor. Öğrenciyi gramer bilgisine boğmadan konuşma, anlama ve anlatma ağırlıklı eğitim vererek İngilizce’yi eğlenceli hale taşıyan okul bu girişiminde başarılı oldu. Baş, “İngilizcenin konuşulduğu yerlerde pratik yapmak oldukça önemli kişi dili doğal ortamda mutlaka duymalı ve konuşmalı doğal konuşmacı ile iletişime geçmeli’’ dedi.

DÜNYANIN EN İYİ ÜNİVERSİTELERİNDE EĞİTİM ALMA FIRSATI

Öğrencilerin sınavda başarılı olması halinde yurtdışında ki en iyi üniversitelerde  eğitim hakkı kazandığını aktaran Baş, “Öğrencilerimiz her yıl bir ay İngiltere’ye eğitime gidiyorlar. Orada bir eğitim alacaklar. Bu Tekirdağ’da bir ilk.  Uluslar arası sınavılar yapılıyor Uluslar Arası İngilizce seviye sınavında başarı olanlar İngiltere’de  eğitim alma hakkı kazanıyor. Bu sınavdan 6.0 alırsan İngiltere’de okuma hakkı kazanıyorsun. Bu sınavı geçemeden yurt dışında okuma şansın yok” diye konuştu.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR