Salı, Mayıs 28, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMADEN FEN LİSESİ TEKNOFEST 2020 ‘DE

ADEN FEN LİSESİ TEKNOFEST 2020 ‘DE

Bilimsel alanda hemen hemen her yarışmada ilimizi başarıyla temsil eden Aden Fen Lisesi TEKNOFEST 2020’de de yola devam diyor.

22-27 Eylül 2020 tarihleri arasında Gaziantep’te yapılan finallerde ADEN Fen Lisesi 11-A sınıf öğrencilerinden Sena ÖZCAN ve Alper DIRAK’ın Biyoloji öğretmeni Dr. Gülsemin SAVAŞ TUNA danışmanlığında hazırladıkları ‘’Radyasyondan Korunmada Aloe Vera Jeli Kullanılarak Üretilen Duvar Boyası ve Filmin Etkisinin Araştırılması’’ adlı proje İnsanlık Yararına Teknoloji alanında Sağlık ve İlk Yardım kategorisinde ADEN Fen Lisesi ve Tekirdağ’ı başarı ile temsil etti.

ADEN Okullarından yapılan açıklamada, “Öğrencilerimize proje çalışmaları sırasında katkıda bulunan Ece GÜZELGÜL , Arif Egehan KOT, Eren İBŞİR, ve Furkan DURUKAN adlı öğrencilerimiz ile birlikte ‘’RADYO-VERA’’ ekibini kurmuşlar ve yarışmaya ekip olarak katılmışlardır. Ekibimizin hazırladığı proje Türkiye Finallerine kalan 40 proje arasında yer alarak finallerde projelerini başarı ile sunmuşlardır. Radyo-vera ekibimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz” denildi.

 

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR